Prekladač viet v mobile: Túto aplikáciu neprehliadnite. Využijete ju v mnohých situáciách!

Určite ste sa už ocitli v situácii, kedy ste museli preložiť nejaký text, ale nemali ste po ruke slovník. Možno ste to netušili, ale preložiť ho môžete pomocou mobilu a to do pár sekúnd!

Google Translate novy algoritmus
Zdroj: Vosveteit.sk

Určite sa už každý z nás stretol so situáciou, kedy potreboval preložiť z cudzieho jazyka nejaké slovo alebo vetu. Je to prirodzené. Ak sme na počítači, tak je to pomerne jednoduché a to obzvlášť, ak používame prehliadač Chrome. Samotný prehliadač Google Chrome nám sám ponúkne preloženie stránky, ktorá je v cudzom jazyku. Túto funkciu si môžete zapnúť prostredníctvom nastavení prehliadača v sekcii Jazyky.

automaticky preklad textu chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Za posledné roky i mobilná verzia aplikácie Chrome prešla významnými zmenami. Aj ona ponúka možnosť prekladu textu potom, ako ho zvýrazníte. Stačí podržať a vyznačiť text, ktorý chceme preložiť. Potom sa nám otvorí kontextová ponuka a text môžete preložiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
prekladac viet vstavana funkcia Chrome_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto vyznačený text môžete zdieľať aj do ďalšej aplikácie, ktorú máte uloženú v smartfónu. Je to možné pomocou zvolenia možnosti Zdieľať. Následne ako kliknete na možnosť Viac, tak budete mať k dispozícii i aplikácie, do ktorých možno text preniesť. Je to pomerne jednoduché. Prípadne, rovnako si môžete zapnúť funkciu automatického prekladaniu textu aj v mobilnej verzii aplikácie. Nájdete ju v sekcii Jazyka v nastaveniach prehliadača.

prekladac viet vstavana funkcia Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo ale robiť, ak je napríklad text na plagáte niekde vonku alebo ide o nejakú brožúru, ktorú potrebujete preložiť? Dobrou správou je, že nemusíte text manuálne prepisovať. Pomôže vám ho preložiť aplikácia Google Lens, ktorá je dostupná v obchode Play zadarmo. Stiahnuť ju môžete prostredníctvom odkazu nižšie.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Prekladač viet v Google Lens

Aplikácia funguje na jednoduchom princípe. Pomocou kamery smartfónu je potrebné nasnímať text, ktorý chcete preložiť. Potom je ho nevyhnutné označiť a v spodnej časti zvoliť možnosť Preklad. Aplikácia následne automaticky preloží text do vami želaného jazyka.

Pri preklade textu nechýbajú ani dodatočné funkcie. Napríklad, ak by aplikácia identifikovala cudzí jazyk zle, tak používateľ môže manuálne upraviť o aký jazyk ide. Rovnako používateľ môže upraviť aj cieľový jazyk, do akého má byť text preložený. Nechýba ani funkcia prehrania textu.

Texty možno pritom prekladať z/do 133 jazykov. Od Angličtiny, Nemčiny, Francúzštiny až po exotickejšie jazyky, ako sú napríklad Macedónčina, Japončina, Dánčina a podobne.

Poznali ste túto aplikáciu a jej funkciu prekladu textu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach. Mimochodom, aplikácia Google Lens ponúka aj ďalšie zaujímavé nástroje. Napríklad pomocou nasnímania pamiatky môžete vyhľadať dostupné informácie o pamiatke. Alebo môžete pomocou zosnímania rastlín vyhľadať o nej informácie. Prípadne, prostredníctvom zosnímania čiarového kódu na produkte, môžete vyhľadať produkt na internete a porovnať jeho cenu u konkurencie.

funkcia Google Lens zoznimanie ciaroveho kodu
Zdroj: Vosveteit.sk

Tých funkcií, ktoré aplikácia ponúka, je pomerne veľa. Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás zaujal.

Alternatívnou aplikáciou, pomocou ktorej môžete preložiť text, je i Google prekladač. Aplikáciu taktiež nájdete v obchode Play zadarmo. Ako môžete vidieť na snímke nižšie, tak stačí len kliknúť na ikonu fotoaparátu a následne po nasnímaní textu dôjde k jeho preloženiu.

Prekladač Google
Prekladač Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Našim favoritom je ale aplikácia Google Lens a to z dôvodu, že ponúka oveľa viac funkcií. Rovnako treba povedať, že pracuje na základe rovnakých algoritmov, čo znamená, že preklad textu je prakticky identický.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre