Ako vidieť posledné prihlásenie na Facebooku: Kto a kedy sa vám prihlásil do účtu?!

Kde môžete zobraziť posledné prihlásenia na Facebooku? Pozrite sa krok po kroku, ako odhalíte, kto, z akého zariadenia a kedy sa prihlásil do vášho účtu!

Facebook upozornenie hacker
Zdroj: Vosveteit.sk

V posledných mesiacoch čoraz častejšie môžeme počuť o rôznych kybernetických útokoch alebo krádežiach účtov. Určite to nie je príjemné, ak sa vám niekto cudzí dostane do vášho Facebook účtu. Následne ho môže cudzia osoba zneužiť. Napríklad nedávno sme upozorňovali na hackerov, ktorí posielali priateľom používateľa správu „hej, si to ty na tej fotke?“ spolu s URL odkazom, ktorý viedol na podvodnú stránku. Majitelia účtov, z ktorých odchádzali takéto správy, ale o tom nevedeli!

Preto je dobré, ak si z času na čas skontrolujeme, aké zariadenia máme prepojené s našim účtom. Je to pomerne jednoduché, len treba vedieť, kde hľadať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vidieť posledné prihlásenia na Facebooku?

K týmto nastaveniam sa dostanete pomocou pár kliknutí. Ako otvoríte mobilnú aplikáciu, tak kliknite na ikonu vášho profilu. Následne ponuku zrolujte dolu a rozbaľte možnosť Nastavenia a Súkromie. Potom kliknite na Nastavenia.

posledne prihlasenia na facebooku_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Polovicu práce máme už sa sebou! Zrolujte teraz nastavenia k možnosti Zabezpečenie. Potom otvorte možnosť Zabezpečenie a prihlasovanie. V rámci tejto sekcie uvidíte možnosť Kde ste prihlásený/á. Kliknite na Zobraziť všetko. Ako tvoríte túto ponuku, tak uvidíte všetky zariadenia, ktoré máte prepojené s vašim Facebook účtom vrátane informácie, kedy sa naposledy prihlásili do účtu.

Dali by sme vám ale do pozornosti, že z času na čas môžu tieto nastavenia chybne ukazovať lokalitu odkiaľ ste sa pripojili k účtu. Dôvodom je dátový tok, cez ktorý poskytovateľ vášho internetu smeruje prevádzku internetu. Spozornieť by ste mali najmä v prípade, ak ste medzi zariadeniami spozorovali neznáme zariadenie, napríklad iný smartfón alebo počítač. To môže indikovať, že niekto cudzí je prihlásený k vášmu Facebook účtu. Následne stačí kliknúť na tri bodku vedľa zariadenia a potom budete mať k dispozícii možnosť odpojenia zariadenia od účtu. Nezabudnite si ale následne zmeniť heslo.

posledne prihlasenia na facebooku_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Dovoľte nám ešte, dať vám do pozornosti ďalšie dve užitočné funkcie. Prvou z nich je možnosť dvojfaktorového overenia prihlásenia. Znamená to, že keď sa niekto pokúsi prihlásiť do vášho účtu, tak bude potrebovať ešte jedno heslo, ktoré vám príde cez SMS alebo prostredníctvom e-mailu. Druhou funkciou je zapnutie upozornení na to, ak sa do vášho účtu pripojí ďalšie nové zariadenie. Obe tieto nastavenia nájdete v sekcii Zabezpečenie a prihlasovanie.

posledne prihlasenia na facebooku_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tipy na tieto funkcie vám pomôžu zabezpečiť váš účet, aby ste sa vyhli jeho potenciálnemu zneužitiu treťou osobou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre