Bojíte sa, že vám dakto hackne váš Facebook účet? Takto si môžete zapnúť dvojfázové overovanie!

Pozrite sa, ako môžete zabezpečiť svoj účet na Facebooku tak, aby sa do neho nikto cudzí nedostal. Zapnite si dvojfázové overovanie!

Facebook ucet hacker
Zdroj: Vosveteit, dlpng

S kybernetickými útokmi a rôznymi únikmi dát či vírusmi sa v posledných pár rokoch roztrhlo vrece a preto sa treba mať na pozore. S únikom dát môže dôjsť aj k úniku vášho hesla. No v prípade zapnutého dvojfázového overenia vás ani prípadná strata hesla nemusí až tak trápiť. Dnes si ukážeme, ako zapnúť dvojfázové overovanie na Facebooku.

Dvojfázové overovanie môže prebiehať mnohými spôsobmi, ale jeho princíp spočíva v tom, že ak by sa chcel do vášho účtu dostať niekto, kto aj vaše heslo pozná, nedostane sa tam bez zadania špeciálneho kódu, ktorý sa každých pár sekúnd mení. A ak sa útočníkovi nepodarí dostať do vášho účtu, aplikácia vás na to upozorní a vy budete vedieť, že je na čase zmeniť heslo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zapnúť dvojfázové overovanie

  1. Vo vašej Facebook aplikácií otvorte Nastavenia
  2. Ďalej otvorte kartu Heslo a zabezpečenie
  3. V sekcií Dvojstupňové overenie otvorte Používať dvojstupňové overenie

Následne je potrebné si vybrať možnosť, aké dvojfázové overovanie chcete používať. Facebook dosť tlačil na overenie účtu mobilným číslom, preto túto možnosť budete mať zrejme zapnutú. Ak ale nie, vyplníte svoje číslo a overovacie kódy vám prídu vo forme SMS.

facebook 4
Zdroj: vosveteit.sk

Funkcia Bezpečnostný kľúč funguje pomocou malého zariadenia (napr. USB kľúč), na ktoré si Facebook uloží potrebné údaje a po napojení sa na vybrané zariadenia vás prihlási do vášho účtu. V takom prípade nepotrebujete zadávať žiadny kód na overenie, no také USB sa ľahko stratí.

Okrem formy SMS kódu tu existuje možnosť využiť služby overovacej aplikácie (napr. Google Authenticator). Po kliknutí na túto možnosť sa vám zobrazí kód, ktorý viete do danej aplikácie zadať a spárovať aplikáciu s vašim účtom. Aplikácia každých pár sekúnd generuje kód a zabezpečí, že sa do účtu dostane len osoba, ktorá daný overovací kód v tej chvíli pozná.

Pri prihlásení z nového zariadenia alebo po dlhšej dobe si od vás Facebook vyžiada kód. Preto je potrebné mať v prevádzke zariadenie, do ktorého ste nainštalovali aplikáciu overovania.

Dúfame, že aj pomocou tohto návodu bude váš Facebook účet o niečo bezpečnejší.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre