APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Prehliadač Chrome prináša novú funkciu pre počítače: Poznáme ju už z našich smartfónov

Google Chrome prináša do počítačov dizajnovú funkciu, ktorú poznáme z operačného systému Android. Týkať sa bude farebného rozloženia.

Prehliadač Google Chrome je najobľúbenejším internetovým prehliadačom pre viaceré platformy. Využívajú ho ako používatelia smartfónov s Androidom či systémom iOS, no aj používatelia počítačov s Windowsom či macOS. Nikoho však neprekvapí, že sa tieto verzie prehliadača od seba líšia a prinášajú rôzne rozhranie, no aj funkcie. O to viac sa vždy tešíme, keď nejaká funkcia z verzie pre smartfóny zavíta aj do verzie pre počítače a opačne. Teraz nás však portál andro4all.com informuje o funkcii, ktorú už poznáme z Android smartfónov a po novom príde aj do verzie prehliadača pre počítače. Ak teda tento prehliadač od Googlu využívate vo svojom počítači aj vy, mali by ste spozornieť.

Google Chrome pre počítače získava funkciu z Androidov

Operačný systém Android sa za posledné roky výraznejšie zmenil a azda najväčšie zmeny priniesla verzia Android 12, ktorá na trh prišla pred dvoma rokmi. Práve s touto verziou sa spájajú väčšie zmeny používateľského rozhrania, s ktorými sa spája dizajn Material You. Ten si Chrome prisvojil už dávnejšie, no stále nedokázal adaptovať svoj dizajn okolitému rozhraniu tak, ako to robí prehliadač v Androidoch. Nová funkcia však prinesie do prehliadača aj túto možnosť, čo odhaľuje aj nová verzia prehliadača Canary.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prehliadač Chrome sa má po novom prispôsobiť farbami tapete prehliadača a okolitému prostrediu domovskej obrazovky. To môžeme vidieť aj naprieč celým systémom Android. Tento príchod funkcie do verzie pre počítače môže znamenať lepšiu integráciu dynamickej farby v štýle Material You aj do ďalších aplikácií pre počítače, nie len do prehliadača od Googlu. Ako to však vezme Microsoft, resp. Apple vo všeobecnosti, zatiaľ nevieme posúdiť.

Zatiaľ pôjde len o prispôsobenie v rámci prehliadača

Vzhľadom k tomu, že Chrome nemá v rámci systému Windows a macOS také práva k prístupu nastavení zariadenia ako Android, tak sa nebude prehliadač prispôsobovať tapete počítača. Tieto nastavenia by sa však neskôr mohli zmeniť, ak by na takúto funkciu pristúpil aj Microsoft a Apple. Toto je však všetko ešte otázkou budúcnosti, nakoľko sa zatiaľ táto funkcia nachádza len v štádiu skúšania, teda len v už spomínanej verzii Chrome Canary.

Vyhladavac Google_smartfon Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak by ste náhodou túto verziu prehliadača využívali, tak by ste si už teraz mohli funkciu prispôsobenia textu prostrediu prehliadača vyskúšať aj vy. Museli by ste však k tomu mať aktivovaný aj tmavý režim prehliadača. Teraz sa zdá, že svetlú tému táto funkcia zatiaľ neeviduje. Neskôr by sa ale mohla dostať aj do klasickej verzie prehliadača Chrome, čo môže byť otázkou najbližších týždňov.

Využili by ste možnosť prispôsobenia prehliadača do jednej farby? A využívate experimentálnu verziu Chrome Canary či klasickú verziu prehliadača? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close