APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Prehliadač Chrome nám umožní zdieľať svoje heslá s ďalšími používateľmi: Takto to bude fungovať

Zdieľanie hesiel bude možné jednoduchým a bezpečným spôsobom vďaka funkcii, ktorú si pre nás pripravil prehliadač Chrome. Toto nás čaká.

Svoje heslá s druhými osobami zdieľame málokedy. Zdieľanie jedného účtu síce môže byť populárnou praktikou napríklad pri streamovacích službách ako je Netflix, no heslá od sociálnych sietí alebo bankových účtov už zdieľame málokedy. Predsa sa ale niekedy môže stať, že by sme mohli chcieť svoje heslá zdieľať s inými členmi napríklad svojej domácnosti či mať prehľad nad aktivitou svojich detí. Aj spoločnosť Google si myslí, že pohodlné zdieľanie hesiel by sa mohlo medzi používateľmi uchytiť, a preto v rámci prehliadača Chrome prináša novú funkciu. Zdieľanie hesiel tak bude jednoduché v rámci našej rodinnej skupiny. A čo to bude znamenať? To prezradil portál andro4all.com.

Chrome umožní zdieľanie hesiel s ďalšími osobami

Ukladanie hesiel v rámci Google správcu hesiel je dnes už bežnou praktikou. Mnohí si totiž svoje heslá nepamätáme. V rámci bezpečnosti a vytvárania čo najviac komplikovaných hesiel volíme teda cestu práve správcu hesiel, ktorý si naše heslá pamätá za nás. Heslá si pritom ukladáme aj do nášho prehliadača. Tým je najčastejšie práve Chrome od Googlu, či už ide o smartfóny alebo počítače. Svoje uložené heslá ale už nebudeme musieť mať len pre seba, pričom ich budeme môcť zdieľať s našimi známymi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto zdieľanie hesiel bude možné zatiaľ len v rámci rodinnej skupiny, teda len medzi účtami, ktoré si zaradíme do našej rodiny. Chrome nám pritom ponúkne v nastaveniach spravovania hesiel aj možnosť zdieľania tohto hesla s ďalšími členmi. Vo výsledku im teda heslá nebudeme musieť prezrádzať alebo posielať cez sociálne siete, kde nie je komunikácia vždy úplne bezpečná. Jednoducho ich budeme môcť zazdieľať a prostredníctvom ich účtu Google tak v prehliadači budú mať prístup k prihlasovacím údajom do daných služieb.

Dajte si pozor na to, aké heslá zdieľate

Aj keď prehliadač Chrome natívne umožní zazdieľanie hesiel s našimi príslušníkmi rodinnej skupiny, tak by sme si mali dobre premyslieť, ktoré heslá budeme zdieľať. Funkcia bude užitočnou napríklad ak by sme chceli zdieľať prístupy do našich účtov z rôznych e-shopov a zákazníckych účtov. V každom prípade ale nie je bezpečnou voľbou zdieľať heslo do internetbankingu alebo systémov, ktoré obsahujú naše citlivé údaje. Rovnako by sme si mali premyslieť, s kým zdieľame heslá do sociálnych sietí.

chrome správca hesiel
Zdroj: Google, FavPNG

Novinka prehliadača Chrome od Googlu zatiaľ nie je plošne k dispozícii. Budeme si teda musieť ešte počkať na to, kedy sa k nej dostaneme aj ako verejnosť. Neskôr by sa funkcia mohla rozšíriť aj mimo skupinu našej rodiny. Zdieľanie hesiel by sme tak mohli využívať aj s ďalšími používateľmi.

Využili by ste možosť jednoduchého zazdieľania hesla? A zdieľate svoje heslo s niekým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close