APLIKÁCIE A HRY

Prehliadač Chrome dostane nové AI funkcie. Pozrite sa, ako vám Google spolu s umelou inteligenciou uľahčí život

Google previaže prehliadač Chrome ešte viac s umelou inteligenciou.

Spoločnosť Google už implementovala v minulosti do prehliadačov Chrome viacero AI funkcií, ktoré nám pomáhajú rýchlejšie vyhľadávať informácie, chránia nás lepšie pred škodlivými stránkami alebo ponúkajú automaticky generované titulky k videám.  

V novej verzii prehliadača sa možnosti umelej inteligencie ešte viac rozrastajú. Google od verzie M121 pridáva tri nové experimentálne funkcie, ktoré budú dostupné cez nastavenia pod ikonou troch bodiek vpravo hore. Nižšie si tieto funkcie priblížime. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do Prehliadača Chrome zavítajú nové AI funkcie

Organizovanie kariet 

Ak pracujete cez počítač, určite sa vám aspoň raz stalo, že ste mali otvorené množstvo kariet a stratili ste prehľad o tom, čo sa kde nachádza. Po novom dokáže prehliadač Chrome s pomocou umelej inteligencie vytvoriť skupiny pre karty, na ktorých máte otvorené podobné veci. Napríklad, ak máte otvorených 5-6 kariet s vyhľadávaním, umelá inteligencia tieto karty pridá do samostatnej skupiny a pomôže vám vytvoriť názov tejto skupiny. Na hornej lište sa vám teda namiesto desiatich kariet zobrazia len dve alebo tri skupiny a v nich nájdete všetko čo potrebujete. Práca s internetom sa tak stáva o niečo pohodlnejšia.  

Chrome dostane nové AI funkcie
Zdroj: Google

Vytváranie tém s pomocou umelej inteligencie 

Prehliadač Google Chrome vám už teraz ponúka bohaté možnosti prispôsobenia. Môžete si nastaviť farby alebo pridať obrázok do pozadia tak, aby ste vystihli svoj štýl a vkus. Umelá inteligencia vám ale pomôže vygenerovať jedinečnú tému na základe parametrov, ktoré jej zadáte. Môžete si vybrať farebnú paletu, tému alebo náladu vygenerovaného obrázku. Či už chcete niečo energické alebo skôr niečo pokojnejšie, umelá inteligencia vám pomôže nájsť to, čo hľadáte.  

Chrome dostane nové AI funkcie
Zdroj: Google

Pomoc pri písaní 

Pri písaní práce, článku, blogu, e-mailu alebo hocičoho iného, je najhoršie začať a AI vám pomôže práve v tomto ťažkom, no dôležitom kroku. Poslednou experimentálnou funkciou je pomoc pri písaní textov. Táto experimentálna funkcia sa do prehliadačov dostane v priebehu nasledujúcich mesiacov. Pomoc umelej inteligencie si budete môcť vyžiadať kedykoľvek a na akejkoľvek stránke.  

Umelá inteligencia vám pomôže napríklad ak chcete napísať recenziu na reštauráciu, alebo vám pomôže vytvoriť e-mail, v ktorom kontaktujete hotel alebo človeka prenajímajúceho nejaký priestor. Používanie umelej inteligencie bude zároveň úplne jednoduché a prirodzené. Stačí kliknúť na hocijaké textové pole a objaví sa vám možnosť požiadať umelú inteligenciu o pomoc pri písaní.  

Chrome dostane nové AI funkcie
Zdroj: Google

Vieme, že už teraz zvláda umelá inteligencia napísať prakticky hocičo, no väčšinou si musíte otvoriť novú kartu, ísť na stránku umelej inteligencie a následne ju požiadať na samostatnej karte. Mať pomocníka priamo pri písaní je rýchlejšie, jednoduchšie a prirodzenejšie.  

Spoločnosť Google stále hľadá spôsoby, ako implementovať viac AI funkcií do prehliadača Chrome. Môžeme preto očakávať, že tento rok prídu aj ďalšie nové možnosti, ktoré viac prepájajú tradičný prehliadač s možnosťami umelej inteligencie.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close