Predstaví spoločnosť Redmi nového vlajkonosiča? Najnovšie kódy z MIUI 12 naznačujú, že áno!

Redmi možno opäť rozšíri svoje modelové rady o nový Redmi K30 Ultra s najmodernejšími technológiami

Xiaomi Redmi Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Redmi, ktorá je už dlhšiu dobu nezávislou značkou patriacou pod krídla čínskej spoločnosti Xiaomi, sa údajne chystá na predstavenie ďalšieho smartfónu patriaceho do modelového radu Redmi K30. Najnovší prírastok, s údajným označením Redmi K30 Ultra, by mohol podľa informácií portálu XDA Developers obsadiť najvyššiu možnú pozíciu spomedzi všetkých modelových radov spoločnosti Redmi, keďže jeho najväčšou pýchou by mal byť najnovší čip od MediaTeku. Odhalené boli aj bližšie detaily o zariadení.

Doposiaľ nevidený Redmi K30 Ultra

Zoznam smartfónov patriacich do modelového radu Redmi K30 je už ku dnešnému dňu pomerne dlhý, keďže v ňom nájdeme nie len základné modely, ale aj modely K30 Pro, K30 Racing Edition, K30i, či viaceré špeciálne 5G verzie. Najnovší prírastok by sa mal nad všetkými svojimi „súrodencami“ vyšvihnúť hneď vďaka viacerým aspektom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako informoval spomínaný zahraničný portál Redmi K30 Ultra, ktorý je v kóde nadstavby MIUI 12 označovaný ako cezanne (interné označenie tohto smartfónu), by mal s najväčšou pravdepodobnosťou prísť so štvoritým zadným fotoaparátom s hlavným snímačom s rozlíšením 64 MP, vysúvacou selfie kamerou, ako aj zrejme najmodernejším čipom od spoločnosti MediaTek.

Na vyššie uvedené informácie následne nadviazala séria diskusií na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde sa začali objavovať bližšie interné informácie, poprípade špekulácie o tom, aké komponenty nakoniec v útrobách tohto smartfónu nájdeme. Povráva sa, že srdcom samotného smartfónu by mohol byť práve najnovší čipset MediaTek Dimensity 1000, označovaný aj ako MT6889. Taktiež sa povráva o 64 MP snímačy Sony IMX686, 144 Hz LCD displeji, ako aj o batérii s kapacitou až 4 500 mAh s podporou 33W rýchleho nabíjania.

Finálne označenie je zatiaľ otázne

Pomerne búrlivá diskusia zároveň vyniesla na povrch možnosť, že záhadné zariadenie by mohlo byť prvým reprezentantom nového modelového radu Redmi K40. Samozrejme, treba brať do úvahy, že ani označenie Redmi K30 Ultra nie je finálne a ide iba o domnienky založené na uniknutých informáciách, či už z útrob spoločnosti, alebo z kódu nadstavby MIUI 12. Na bližšie a detailnejšie informácie si tak musíme my, ako aj väčšina fanúšikov spoločnosti Xiaomi, počkať ešte zopár týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre