SpravodajstvoXiaomi

Prečo váš Xiaomi beží na 60Hz obnovovacej frekvencii hoci máte zapnutú 120Hz? Ide o chybu?

Xiaomi vysvetľuje, prečo pri smartfónoch so zapnutou 120Hz obnovovacou frekvenciou displej beží len na 60Hz. MIUI to robí zámerne!

Developerský tím MIUI dostáva poslednou dobou poriadne zabrať. Mnohé systémové problémy so stabilitou spôsobili, že spoločnosť stratilo na dôveryhodnosti. Majitelia smartfónov navyše nachádzajú chyby i tam, kde nie sú rovnako, ako v prípade obnovovacej frekvencie displeja. Práve tento tím, ktorý stojí za obľúbenou nadstavbou Xiaomi smartfónov teraz vysvetľuje, prečo váš Xiaomi smartfón beží na 60Hz obnovovacej frekvencii i vo chvíli, kedy ste si zapli vyššiu 120Hz frekvenciu. A keďže sa zdalo, že by mohlo ísť o chybu v systéme, portál Gizchina.com nám teraz prináša vysvetľenie.

„Problém“ spozorovali u vlajkového Mi 11

Ak si kúpite smartfón s vyššou cenou očakávate, že všetko bude bežať ako má. Práve majitelia tohto prémiového smartfónu však spozorovali, že i napriek povolenej vyššej obnovovacej frekvencii ich smartfón beží na základnej 60Hz frekvencii. Developerský tím MIUI však teraz odhaľuje túto „skrytú“ súčasť MIUI, o ktorej by ste vôbec netušili. Xiaomi túto zmenu frekvencie robí zámerne, prečo tomu tak je?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prečo Xiaomi premieňa frekvenciu displeja?

Developerský tím MIUI odkazuje majiteľom smartfónov, ktorí si túto zmenu frekvencie všimli, že smartfón toto robí najmä pre úsporu batérie. Mnohé aplikácie či multimediálne súbory nepodporujú viac ako 60Hz, preto Xiaomi v týchto prípadoch nesiaha po 120Hz obnovovacej frekvencii, no prepne váš smartfón do režimu 60Hz.

Pre príklad si vezmeme napríklad prehrávanie videa. Ak by váš Xiaomi po celý čas bežal na 120Hz obnovovacej frekvencii, no video by podporovalo len 60Hz, zbytočne by vyššia frekvencia odoberala viac energie vášho smartfónu a batéria by sa vybíjala oveľa rýchlejšie. V konečnom výsledku by však video nemalo lepšiu kvalitu, ani by nepôsobilo ako prehrávané pri 120Hz. Prišlo by len k vyššej spotrebe energie.

Xiaomi v poslednej dobe pracuje na vyššej stabilite systému, no nezabúda ani na takéto drobnosti, ktoré uľahčujú majiteľom smartfónov ich používanie. Tento prístup sa nám však veľmi páči a preto by sme radi vedeli, akú obnovovaciu frekvenciu displeja využívate vy? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close