SpravodajstvoZariadenia

Prečo smartfóny nemajú už vyťahovateľnú batériu? Toto je dôvod, prečo si svojpomocne nemôžete vymeniť batériu!

Návrat k vytiahnuteľným batériám by nám z viacerých dôvodov neprospel. Dnešné nové batérie totiž so sebou prinášajú viacero výhod.

„Keby sa tak dali vymieňať batérie smartfónu ako za starých čias, nemuseli by sme míňať toľko peňazí za servis!“ Len si spomeňte, koľkokrát ste nad tým takto premýšľali. Servis smartfónu nie je rozhodne lacná záležitosť, no keď si batéria vyžiada výmenu, nemáme na výber. Kedysi sa dala batéria vymeniť v pohodlí domova, keď sme si vedeli otvoriť zadný kryt a batériu vytiahnuť v priebehu pár sekúnd. Dnes už by sme takýto nový smartfón hľadali asi márne. Neostáva nám nič iné, len sa s tým teda zmieriť. Prečo však už takéto smartfóny na trhu nenájdeme a nebolo by lepšie sa vrátiť k vyťahovateľným batériám? Odpoveď nám prináša portál Make Use Of a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Nevýhody dnešných batérií

Keď sa pozrieme na dnešné batérie pevne zatvorené v tele smartfónu, určite nájdeme niekoľko nevýhod. Napriek tomu by sme však nemali premýšľať o návrate k vyťahovateľným batériám. Nevýhody dnešných batérií tu však sú a medzi ne patrí najmä nemožnosť jej výmeny. V minulosti sme si totiž pokojne miesto powerbanky vzali so sebou jednu náhradnú nabitú batériu a problém s nedostatkom energie bol u konca. Dnes by sme však také niečo spraviť nemohli. Navyše sa nám pri ubudnutí pôvodnej kondície batérie pridáva i nutnosť navštíviť servis.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Batérie skryté vo vnútri smartfónu bez možnosti jej vizuálnej kontroly nám však navyše prinášajú i riziko ich vybuchnutia. Keď si totiž takúto batériu nevieme skontrolovať voľným okom, ostáva nám spoliehanie sa na dobrý stav batérie. A niekedy sa o zlom stave našej batérie dozvieme tým najhorším možným spôsobom. Vo chvíli, kedy sa nám smartfón ohne, rozbije displej či dokonca vybuchne je už na jej výmenu celkom neskoro. Napriek tomu by sme sa k vytiahnuteľným batériám vracať nemali. Dnešné batérie totiž prinášajú viac pozitív.

Prečo by sme sa k starším batériám nemali vracať?

Vďaka dnešnému uzatvorenému telu smartfónu môžeme dosiahnuť kompaktnejšie rozmery. Staršie vytiahnuteľné batérie totiž potrebovali ochrannú vrstvu, ktorá pridávala na váhe a rozmeroch zariadenia. Novšie batérie sú chránené tým, že sú skryté v tele smartfónu bez monosti ich vytiahnutia. A myslíme, že kompakntosť zariadenia je skvelou kompenzáciou za to, že svoju batériu nemôžeme vytiahnuť.

Ďalším bonusom moderných batérií skrytých v tele smartfónu je odolnosť smartfónov voči prachu a vode. Vďaka tomu, že naše zariadenie nemôžeme otvoriť, sa nám poskytuje forma ochrany voči vonkajším faktorom. Výrobca nám teda u lepších smartfónov garantuje určitý druh IP certifikácie, ktorá nám umožňuje niektoré zariadenia dokonca ponoriť na niekoľko sekúnd až minút do vody.

Tým, že nevieme zo zariadenia vytiahnuť batériu, si zaručujeme i ochranu pri jeho strate či krádeži. V takomto prípade je náš smartfón stále dohľadateľný a nestane sa, že by sme sa s ním automaticky museli rozlúčiť už navždy. V prvom rade skúsime naše zariadenie lokalizovať a odhaliť potenciálneho zlodeja.

Privítali by ste radšej návrat k vytiahnuteľným batériám? Alebo majú podľa vás dnešné batérie viac výhod? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close