KryptomenySpravodajstvo

Prečo Elon Musk uprednostňuje Dogecoin pred Bitcoinom? Toto je dôvod!

Elon Musk prezradil, čo ho láka na digitálnej mene Dogecoin a prečo ju podporuje.

Digitálne meny sú čoraz horúcejšou témou. Dopomohlo k tomu i schválenie Bitcoinu, ako národného platidla v El Salvádore, ale i to, že viacero influencerov, ale aj známych osobností, sa venujú tejto téme. Bezpochyby, prispel k tomu i Elon Musk, ktorému je častokrát vyčítané, že sa „hrá“ s trhmi, ako sa mu to hodí.

Od Bitcoinu k Dogecoinu

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Elona Muska, Tesla, začala prijímať platby za tovary Bitcoinmi, čo neskôr zatrhli a len pár dní dozadu Musk prezradil, že budú prijímať platby prostredníctvom Dogecoinov. Samozrejme, tento nevinný tweet vystrelil cenu Dogecoinu hore.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otázkou je, prečo Elon Musk preferuje Dogecoin pred inými digitálnymi menami? Portál Futurism.com prináša na túto otázku odpoveď.

„Mojim cieľom je budovať veci, zarábať peniaze a zabávať sa“ uviedol Billy Markus na sociálnej sieti Twitter (pozn. redakcie: Ide o tvorcu digitálnej meny Dogecoin). Ďalej dodal: „Som zvyknutý, že korporácie len silnejú a nevidím žiadnu ručnú brzdu, ako sa od nich odtrhnúť – Bitcoin dáva týmto bohatým ľuďom ďalšiu silu.“

Na Tweet tvorcu digitálnej meny Dogecoin reagoval i Elon Musk, ktorý uviedol, že to cíti podobne.

Toto je presne to „prečo som profesionálny Doge,“ uviedol Musk.

Môžeme pokladať Bitcoin za centralizovanú menu v rukách malej skupiny ľudí?

Zaujímavosťou je, že Elon Musk, ako aj Markus, nemusia byť ďaleko od pravdy, ak tvrdia, že Bitcoin je vo veľkej miere menou „vyvolených“. Dôvodom je, že nedávna štúdia ukázala, že 10 tisíc najväčších držiteľov Bitcoinov, tvorí 1% držiteľov všetkých tokenov. Inými slovami, približne 5 miliónov Bitcoinov, teda viac ako 230 miliárd dolárov, drží 0,01% vlastníkov Bitcoinov, ktorí celkovo vlastnia ~27% všetkých Bitcoinov.

Tak či onak, debata o tom, či kryptomeny skutočne predstavujú decentralizáciu a anti-establishment, bude pravdepodobne ešte chvíľu zúriť. Rovnako treba uviesť, že hoci Elon Musk je podľa jeho slov „bojovníkom za decentralizáciu kryptomien“, tak aj napriek tomu, jeho spoločnosť je jedným z najväčších investorov v tejto oblasti. Veď len začiatkom tohto roka, spoločnosť Tesla investovala do Bitcoinu 1,5 miliardy dolárov.

Aký je váš názor na digitálne meny? Ide podľa vás o budúcnosť smerovania ekonomiky, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close