Pozrite si najlepšie alternatívy, ktorými viete nahradiť vstavanú klávesnicu v Android smartfóne

Pozrite si výber najlepších aplikácií, ktoré ponúkajú plnohodnotnú alternatívu ku vstavanej klávesnici vo vašom Android smartfóne.

klavesnica pre Android smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Klávesnice v našich smartfónoch sú jednou z najdôležitejších súčastí. Hoci každý jeden výrobca smartfónov má vo svojich zariadeniach predinštalované vo väčšine prípadoch svoje vlastné riešenie, tak to nemusí vyhovovať každému. Pri výbere alternatívy je obzvlášť dôležité  vybrať si  klávesnicu, ktorej na 100% dôverujete. Jednak má na zodpovednosti presnosť a rýchlosť toho čo píšete, zároveň však prostredníctvom nej zadávate svoje prihlasovacie údaje do všetkých služieb vrátane aplikácií, s ktorými narábate s reálnymi peniazmi. A  práve preto Vám nižšie prinášame niekoľko typov, na najlepšie alternatívne aplikácie, ktoré ponúkajú softvérovú klávesnicu.

Najlepšie klávesnice pre Android smartfóny

Gboard: kráľ medzi klávesnicami

Prvou aplikáciou, ktorá stojí za vyskúšanie je bezpochyby Gboard. Už z názvu plynie, že za ňou stojí spoločnosť Google. V obchode Google Play má už viac ako 1-miliardu stiahnutú, a dôvody prečo sa jej tak darí sú skvelá optimalizácia, skvelé predpovede slov (fungujúce aj v Slovenčine), ľahký prístup k rôznych emoji, neustále pridávanie nových funkcionalít a bezpochyby aj to, že je klávesnica dostupná kompletne zadarmo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard
Developer: Google LLC
Price: Free

SwiftKey: extra funkcie sú samozrejmosťou

Ďalšou klávesnicou, ktorá vyčnieva nad konkurenciou je bezpochyby SwiftKey. Ide o hlavného konkurenta pre Gboard. Klávesnica ponúka viacero zaujímavých funkcií, ktoré by ste inde hľadali len obťažne. Napríklad ponúka možnosť prekladu textu do cudzieho jazyka, jednoduchý prístup k rôznym emoji, jednoduchšiu možnosť vkladania kopírovaného textu do tela správy, pridávanie .gif súborov či rôznych nálepok (takzvaných Stickers).

Chrooma: Color, choice, and clarity

Chrooma je ďalšia klávesnica, ktorá stojí za vyskúšanie. Vo svojej podstate ponúka viacero funkcií, ako aplikácie vyššie. Jednou z tých, ktorú však u konkurencie nenájdeme je automatické prepínanie podsvietenie klávesnice  v závislosti od toho, akú aplikáciu aktuálne používate. Napríklad, v prípade aplikácie Chrome bude svetlomodrá, v prípade Spotify zelená a podobne. Nechýba samozrejme ani nočný režim. Okrem toho ponúka aj dotykové gestá. Napríklad, pomocou posunutia prst naprieč ikonkou vymazania, nevymažete len posledné písmeno, ale celé slovo. Aplikácia je dostupná, ako v bezplatnom, tak aj v platenom režime. V prípade plateného ponúka viacero možností ďalšieho prispôsobenia. Dá sa však plnohodnotne využívať aj v bezplatnom režime. Čerešničkou na torte sú skratky, napríklad na rýchle posielanie kontaktov.

Chrooma Keyboard - RGB & Emoji
Chrooma Keyboard - RGB & Emoji

Fleksy

Poslednou klávesnicou je Fleksy, ktorá osloví hlavne mladšie ročníky. Ponúka totiž pravdepodobne najviac rôznych .gif súborov, emoji a podobné znaky či obrázky zo všetkých aplikácií vyššie. Zároveň ponúka široké možnosti, ako si vzhľadovo prispôsobiť aplikáciu. Nechýba samozrejme ani automatické opravovanie textu vrátane Slovenčiny, ktoré funguje na vysokej úrovni. Zároveň však musíme dodať, že ide o platenú aplikáciu, ktorú je však možné plnohodnotne využívať aj v bezplatnom režime s vyššie popísanými funkciami a vlastnosťami.

Fleksy fast emoji keyboard app
Fleksy fast emoji keyboard app
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre