Pozrite si najdetailnejšiu fotografiu Mesiaca, aká kedy vznikla. Fotograf k tomu, aby ju vytvoril potreboval 100-tisíc záberov

Polovičný mesiac je ideálnou príležitosťou na dokonalé zachytenie jeho mnohých kráterov

Mesiac
Ikonický záber "úsvitu Zeme" Zdroj: NASA

Ak ste náhodou prehliadli prvý úkaz polovičného mesiaca v roku 2020, astrofotograf Andrew McCarthy vám ukáže, o čo ste prišli. Jedná sa o najdetailnejšiu snímku mesačného povrchu, aká kedy vznikla.

Jediné, čo k tomu potreboval bolo 100-tisíc záberov, ktoré pospájal dokopy, aby odstránil „šum“ ktorý vydáva naša atmosféra. Touto technikou sa mu podarilo odhaliť „pravé farby“ našej prirodzenej družice. Na tejto úchvatnej fotografií vystúpi do popredia každý tieň, sopka, štrbina, či lávový prúd. Taktiež farby, zachytené na obrázku sú vernou reprezentáciou jeho pôdy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Polovičný mesiac má ideálne podmienky na detailné zobrazenie kráterov. Pozdĺž priamky, kde sa deň strieda s nocou, vystúpia detaily najviac,“ hovorí autor fotografií, Andrew McCarthy.

View this post on Instagram

My first lunar image of 2020 is also one of my most detailed. This is a blend of around 100k photos, which allowed me to sharpen the image and overcome some of the fuzzing caused by our turbulent atmosphere. The colors you see are real, caused by variations in the composition of the regolith. This first quarter moon also is one of the best for showing crater detail, as the long shadows long the terminator really make the details pop. . If you'd like a print, I have them available in various styles as well as the full size file for download to take to a printer of your choice. Check the link in my bio if interested. Thank you for your support, it helps me continue to bring you these images. . . . . . #nightsky #ig_nightphotography #astrophotography #universetoday #nightscape #fs_longexpo #longexpoelite #rsa_night #starrynight #milkywaygalaxy #stargazing #skymasters #longexposure_shots #astrophoto #nightimages #milkywaychasers #nightshooters #natgeospace #night_shooterz #ig_astrophotography #longexpo #nightscaper #visitsacramento #sacigers #meadeinstruments #opteam #selenophile #space #astronomy #mysacramento

A post shared by Andrew McCarthy (@cosmic_background) on

Na jeho Instagramovom profile si môžete spomínané fotky zakúpiť v plnom rozlíšení.

Mesiacu sa v nasledujúcich rokoch bude bližšie venovať aj americká NASA. Svojou misiou Artemis, ktorá má za úlohu dostať ľudskú posádku opäť na povrch Mesiaca, sa chcú pripraviť na cestu na Mars. Na červenú planétu by sa mala NASA podľa predbežných termínov dostať okolo roku 2030. Na Mesiaci budú skúmať všetky potrebné technológie, slúžiace astronautom na prežitie.

Na povrchu Mesiaca budú taktiež hľadať známky vody, čo je nevyhnutný zdroj pre akúkoľvek ľudskú posádku. Taktiež majú v pláne zriadiť na povrchu našej najbližšej družice základňu, na ktorej by sa astronauti učili prežiť v cudzom prostredí. Vďaka svojej blízkosti je na to Mesiac priam ideálnym kandidátom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre