ANDROIDNávodySpravodajstvo

Pozrite sa na 5 málo známych funkcií mobilného Gmailu, ktoré vám uľahčia život

Android verzia Gmailu ponúka oproti PC verzii niekoľko skvelých vychytávok.

Gmail je jednou z najpoužívanejších e-mailových schránok na svete. Mnohí máme v tejto službe založené osobné alebo pracovné e-maily a cez Android aplikáciu vieme nové správy skontrolovať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek

Aj keď je pre mnohých pravdepodobne lepšie písať dôležitejšie správy na počítači a veľkej obrazovke, mobilná verzia Gmailu ponúka niekoľko užitočných funkcií, o ktorých veľa ľudí nevie. Cez tieto funkcie môžete s aplikáciou pracovať jednoduchšie a rýchlejšie a nižšie vám predstavíme 5 malo známych, no napriek tomu užitočných funkcií.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ovládanie gestami 

Ak chcete označiť správu ako neprečítanú alebo si inak pretriediť e-maily, typicky sa musíte k hľadanej možnosti preklikať. Gmail však ponúka možnosť nastaviť si ovládanie gestami, ktoré vám pomôže triediť alebo vymazávať e-maily rýchlejšie.  

Môžete si nastaviť vlastné akcie pre posunutie e-mailu doľava alebo doprava. Na tieto gestá si môžete navoliť funkcie, ktoré používate najčastejšie. Napríklad si môžete na ľavé potiahnutie nastaviť vymazanie mailu a na potiahnutie označenie mailu ako neprečítaný.  

Toto nastavenie nájdete tak, že si otvoríte menu vľavo hore a vojdete do nastavení. Tam nájdite všeobecné nastavenia a tam uvidíte možnosť akcie po potiahnutí. Stačí si ju otvoriť a v novom okne si môžete sami vybrať, aké akcie chcete na gestá navoliť.

Rýchle možnosti kontaktu  

Ďalšiu funkciu ocenia najmä tí, ktorí s Gmailom pracujú a denne vybavujú záležitosti s niekoľkými klientmi. Ak v aplikácii kliknete na profilovú fotografiu kontaktu, otvorí sa vám menu s rýchlymi možnosťami. Cez dva stlačenia si tak viete vybrať, či chcete kontaktu poslať e-mail, vytvoriť si s kontaktom poznámku v kalendári, napísať mu cez čet, ak má Google účet, alebo mu rovno zavolať. 

5 Gmail funkcií, o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Potvrdenie akcií

Možno sa už aj vám stalo, že ste omylom vymazali správu, alebo ste ju poslali do archívu, alebo ste e-mail omylom poslali predtým, než ste ho dokončili alebo priložili prílohu. Gmail vás však vie upozorniť predtým, než urobíte dôležité akcie. Opäť otvorte všeobecné nastavenia a úplne na spodku máte podkategóriu potvrdenia akcií. Tam môžete vybrať pred akými akciami vás Gmail ešte raz upozorní, pre istotu.  

5 Gmail funkcií, o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Menej rušivé notifikácie  

Upozornenie na nový e-mail môže pomôcť, no zároveň nás to vie pekne otráviť, ak nás Gmail upozorňuje na všetko. Spoločnosť Google však zaviedla “smart notifikácie”, ktoré vás upozornia len na to, čo chcete vidieť. Na to, aby táto funkcia pracovala tak ako má, používa Google umelú inteligenciu a ďalšie sofistikované techniky.

Ak si však chcete zapnúť menej rušivé notifikácie, otvorte si nastavenia a vyberte si váš e-mail. Dostanete sa do okna, kde na vrchu uvidíte podkategóriu upozornenia. Vyberte hneď prvú možnosť a nastavte si upozornenia iba na maily s vysokou prioritou.  

Menej rušivé reklamy 

Reklamy vám môžu v Gmaili prehádzať poradie správ, čo vás môže pomýliť a je to poriadne otravné. Ostaňte v rovnakých nastaveniach ako vyššie a zvoľte si možnosť kategórie doručenej pošty. V novom okne na spodku uvidíte možnosť povoľte výber. Túto možnosť si vypnite.

5 Gmail funkcií, o ktorých ste nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznali ste tieto triky v Gmaili? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close