Pozrite sa, ako vyzerá ovládanie vesmírnej lode Crew Dragon. Vyzerá to ako videohra!

Pozrite si zábery z vesmírnej lode Crew Dragon, kedy astronauti prebrali kontrolu nad loďou

Crew Dragon_manualne ovladanie rakety
Zdroj: Youtube (VideoFromSpace)

Posledné dni bezpochyby patria americkej NASA a spoločnosti SpaceX. Dôvodom je úspešný štart vesmírnej lode Crew Dragon vrátanie pripojenia sa k ISS (k Medzinárodnej vesmírnej stanici), ktoré prebehlo počas uplynulej soboty. Mimochodom, na videu nižšie si môžete pozrieť vrelé uvítanie Robert Behnken a Douglas Hurley astronautmi Chris Cassidy (USA), Anatoly Ivanishin (Rusko) a Ivan Vagner (Rusko).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vyzerá ovládanie vesmírnej lode Crew Dragon?

Crew Dragon je vcelku autonómna raketa, avšak niekedy si vyžaduje zásah zo strany astronautov, obzvlášť v čase testovania, od ktorého závisí budúcnosť využívania tohto dopravného systému, na ktorý sa Američania spoliehajú. Spoločnosť SpaceX pri tejto príležitosti zverejnila prostredníctvom Youtube kanálu VideoFromSpace video, v ktorom ukazuje ako vyzerá ovládanie vesmírnej rakety.

„Astronaut NASA Doug Hurley prevzal ručné ovládanie vesmírnej lode SpaceX Crew Dragon na obežnej dráhe 30. mája 2020. Hurley použil na ovládanie kozmickej lode dotykový displej, podobný tomu ako v nedávno vydanej simulácii spoločnosti SpaceX.“ píše sa v popise videa.

Mimochodom, ak sa Vám zdá ovládanie jednoduché, tak potom Vám dávame do pozornosti online simulátor, ktorý zverejnila pred niekoľkými dňami SpaceX, v rámci ktorého si môžete skúsiť, či by ste zvládli manéver pripojenia sa k ISS.

Očakáva sa, že na palube ISS astronauti strávia približne 6 až 16 týždňov. Následne by sa mali od stanice odpojiť a pristáť niekde v Atlantickom oceáne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre