Pozrite sa, ako si môžete v MIUI 12 zapnúť tmavý režim v aplikáciách, ktoré ho oficiálne nepodporujú

Dark Mode 2.0 ponúka mnoho pokročilých funkcií

Xiaomi Mi 10 Ultra
Zdroj: Youtube (Techy Ric)

Jednou z nových funkcií, ktorá zavítala do nadstavby MIUI 12 je takzvaný „Dark Mode 2.0“. Ide o vylepšený tmavý režim, ktorý je na rozdiel od MIUI 11 oveľa komplexnejší a pokročilejší.

Okrem samotného obrátenia farieb, je nový tmavý režim schopný rozoznať odtiene farieb použitých v rozhraní aplikácií, vďaka čomu je schopný ďalej pracovať s farbami. V konečnom dôsledku je schopný spraviť prechod medzi rozhraním a samotnou aplikáciou „plynulejší“ z pohľadu farebnosti. V mnohých prípadoch vie dokonca v aplikáciách plnohodnotne nahradiť natívnu absenciu funkcie prepnutia svetlého režimu do tmavého. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto aktivujete tmavý režim v neodporovaných aplikáciách

Aktivovanie samotného tmavého režimu v aplikáciách bez natívnej podpory tejto funkcie nie je vôbec náročné. Môžete tak urobiť prostredníctvom nastavení smartfónu.

Konkrétne je potrebné ísť do Nastavení > Displej > Tmavý režim > Individuálne aplikácie. Následne je potrebné zvoliť aplikácie, v rámci ktorých chcete aplikovať zmeny.

Aktivovanie tmaveho rezimu v aplikaciach bez tejto funkcie
Zdroj: xiaomiadictos.com

Zároveň treba dodať, že na to, aby funkcia fungovala korektne, tak je potrebné mať vo všeobecných nastaveniach aktivovaný Tmavý režim.  Mimochodom do pozornosti vám ešte dávame jeden z nedávnych článkov, v rámci ktorého sme sa venovali dostupnosti aktualizácie MIUI 12, ktorú dnes stiahnete už pre viac ako 15 smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre