Pozrite sa, ako môžete zvýšiť kvalitu zvuku vo Vašom Android smartfóne

Pozrite sa nastavenia a aplikácie, s ktorými si viete prispôsobiť kvalitu zvuku

kvalita zvuku v android smartfone nastavenia
Zdroj: Vosveteit.sk, hiclipart.com

Nie všetky zariadenia majú reproduktor podľa predstáv majiteľa smartfónu vrátane úrovne hlasitosti. A práve preto Vám nižšie prinášame niekoľko užitočných tipov, ako je možné upraviť si kvalitu zvuku, prípadne si ju zvýšiť.

Skontrolujte si nastavenia

Zvuk si môžete optimalizovať prostredníctvom nastavení zvuku vo Vašom smartfóne. Hoci nie všetky Android zariadenia túto možnosť podporujú, tak aj napriek tomu mnohé áno.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otvorte si Nastaveniach a choďte do sekcie Zvuky a vibrácie a potom zvoľte možnosť špeciálne efekty. Treba však povedať, že nie všetky smartfóny umožňujú bohaté možnosti editácie týchto nastavení. Napríklad smartfóny Xiaomi umožňujú len prispôsobenie si kvality zvuku slúchadiel, a to len v prípade niektorých modelov.

Xperia smartfóny napríklad majú nastavenia ClearAudio vrátane vstaveného equalizéra, telefóny HTC majú funkciu BoomSound a podobne.

Niekedy pomôže nová hudobná aplikácia

Dobrá hudobná aplikácia je základ. Mnohé z nich totiž ponúkajú dodatočné možností prispôsobenia kvality zvuku vrátane spracovávania rôznych formátov. Našim favoritom je aplikácie HiBi Music, ktorá ponúka viacero pokročilých funkcií (napríklad možnosť kopírovania obsahu bez potreby fyzického prepojenia s počítačom. Prenos prebieha cez WiFi) vrátane vstavaného ekvalizér, ktorý umožňuje ako manuálne nastavenie zvuku, tak aj viacero preddefinovaných nastavení. Nechýba ani široká podpora najrôznejších zvukových formátov. 

HiBy Blue
HiBy Blue
Developer: HibyMusic
Price: Free

Nižšie Vám okrem iného dávame do pozornosti nedávny článok, v ktorom sme sa venovali viacerým hudobným aplikáciám.

Hudba v mobile: 10 najlepších hudobných prehrávač pre Android, ktoré by ste nemali prehliadnuť

Zosilňovač hlasitosti

Mnoho aplikácií je skvelých vrátane možností nastavení zvuku v smartfóne. Nie však všetky zariadenia hrajú dostatočne hlasno, resp. podľa predstáv používateľa smartfónu. A práve preto by sme Vám chceli dať do pozornosti aplikáciu Volume Booster, ktorá funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po jej zapnutí si zvolíte úroveň hlasitosti a dáte ho následne optimalizovať.

Android aplikacia_volume booster
Zdroj: Vosveteit.sk
Volume Booster
Volume Booster
Developer: 🎧 Wait What 🎧
Price: Free

PS: aplikáciu si neinštalujte, keď máte zapnutú hudbu a slúchadla v ušiach.  Hneď po spustení totiž automaticky optimalizuje zvuk.

Stiahnite si ekvalizér

Ak si nechcete hneď sťahovať novú hudobnú aplikácie, ale chcete si upraviť nastavenia zvuku, tak si siahnite po tom po  ekvalizéri. Pomocou neho si viete prispôsobiť zvuk naprieč aplikáciami vrátane celého systému. Do pozornosti Vám dávame Music Volume EQ aplikáciu, pomocou ktorej si viete prispôsobiť zvuk aj pre aplikácie tretích strán. Okrem preddefinovaných zvukových žánrov, aplikácia ponúka aj manuálu úpravu jednotlivých častí akustického spektra.

Okrem iného Vám dávame na odkaze nižšie do pozornosti aj ďalšie ekvalizéri, ktorým sme sa nedávno venovali.

Počúvate hudbu v smartfóne? Toto sú 3 šikovné ekvalizéry pre Android zariadenia, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou

Siahnite po slúchadlách alebo inteligentom reproduktore

V niektorých prípadoch je holým faktom, že reproduktor smartfónu je jednoducho nekvalitný a nepomôžu mu ani rôzne softwarové úpravy. Zároveň treba dodať, že niektoré funkcie smartfónov viete odomknúť po pripojení externých slúchadiel, resp. reproduktora. Preto nám dovoľte dať Vám do pozornosti jednu z nedávnych recenzií na reproduktor Tronsmart T6 s výkonom až 60W, prípadne na slúchadlá BeatsX.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre