Pozrite sa, ako môžete zastaviť aktivitu prehliadača Chrome na pozadí potom, ako ho vypnete

Ušetriť tak môžete nie len kapacitu batérie, ale aj ovplyvniť výkon zariadenia

Bezpecnejsi Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, pluspng.com (koláž)

Väčšina internetový prehliadačov založených na jadre Chromium pracuje na pozadí počítača aj v prípade, keď ich fyzicky vypnete. Ide o vstavanú funkciu prehliadača, ktorá je užitočnou napríklad v prípadoch, keď chcete dostávať notifikácie zo stránok, Facebooku, a podobne aj v čase, kedy je prehliadač fyzicky vypnutým.

S touto funkciou však ide ruka v ruke nie len zvýšená spotreba energie (ktorú pocítite hlavne pri notebookoch), ale aj väčšia vyťaženosť výkonu. Mnohí z nás pritom majú v prehliadačoch nainštalované rozšírenia, ktoré rovnako môžu pracovať na pozadí, kde sa účinky fungovania na pozadí môžu násobiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

A práve z dôvodu vyššie sme si pre vás pripravili jednoduchý návod, prostredníctvom ktorého môžete aktivitu prehliadača na pozadí obmedziť.

Obmedzte aktivitu prehliadača na pozadí

Ide vcelku o veľmi jednoduchý proces, ako môžete obmedziť aktivitu internetového prehliadača na pozadí. V prvom kroku si otvorte samotný internetový prehliadač Chrome a Nastavenia.

Chrome_nastavenia prehliadaca_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz si otvorte ponuku menu (tri čiarky v pravom rohu prehliadača) a rozbaľte sekciu Rozšírené. 

Google Chrome_nastavenia_rozsirene
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom zvoľte z ponuky možnosť Dostupnosť a v sekcii Systém vypnite „Po zatvorení prehliadača Google Chrome nechať aplikácie na pozadí spustené“.

Google chrome_vypnutie aktivity na pozadi_navod
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Návod vyššie môžete mimochodom aplikovať na väčšinu internetových prehliadačov, ktoré sú založené na jadre Chromium. Ide napríklad o nový Microsoft Edge, Vivaldy, DuckDuckGo a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre