Pozrite sa, ako môžete zabrániť, aby sa vám Android aplikácie bežiace na pozadí automaticky vypínali

Pomocou týchto krokov môžete zabrániť, aby sa vám aplikácie na pozadí automaticky vypínali.

ako zabranit vypnaniu android aplikacii na pozadi
Zdroj: Google

Nie je nič horšie, ako keď zodvihnete svoj telefón a zistíte, že ste premeškali niečo dôležité preto, lebo smartfón vás o tom nenotifikoval, hoci mal. Prípadne, keď sa vám neustále na pozadí vypínajú aplikácie. Častokrát sa môžeme s týmto problémom stretnúť pri rôznych nástrojoch, ktoré chceme mať neustále po ruke, hoci s nimi aktívne nepracujeme. Ide napríklad o rôzne skratky, či miniaplikácie.

Častým problémom je, že tieto aplikácie sa po krátkej dobe vypnú, resp. prejdú do režime spánku. Väčšinou sa tak stane približne po 10-minútach potom, ako prestanete s aplikáciou aktívne pracovať. Dôvodom je, že novšie verzie Androidu disponujú funkciou, ktorá optimalizuje činnosť aplikácií na pozadí. Tie po určitom čase uspí s cieľom, aby dochádzalo k šetreniu energiu. Zatiaľ čo táto funkcia je v mnohých prípadoch žiadúcou, tak mnohokrát tomu tak nie je. Ako sa dá však s touto situáciou vysporiadať?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto zabránite vypínaniu aplikácií na pozadí

K automatickému vypínaniu aplikácií dochádza od Android 8. Zabrániť mu je možné prostredníctvom nastavení smartfónu a vypnutia funkcie optimalizácie batérie pre jednotlivé aplikácie.

Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia > Aplikácie > Spravovať aplikácie > potom vyberte aplikáciu, pri ktorej chcete vypnúť funkciu optimalizácie batérie.

My sme si pre lepšiu ilustráciu zvolili aplikáciu Access Dot, ktorá aktívne monitoruje, kedy aplikácie pristupujú ku kamere smartfónu a mikrofónu. Otvorte si teraz vami zvolenú aplikáciu a v rámci ponuky zrolujte k možnosti Šetrenie batérie. Túto možnosť otvorte a vypnite optimalizáciu batérie pre túto aplikáciu.

Potom, ako ste vypli optimalizáciu batérie pre danú aplikáciu, tak vám bude bežať, pokiaľ ju fyzicky nevypnete. Dovoľte nám dať vám ešte jeden tip na záver, aby sa vám aplikácie nevypínali, napríklad po reštarte zariadenia. V rámci sekcie Povolení aplikácií, môžete nastaviť, aby sa vám vybrané aplikácie automaticky spúšťali po naštartovaní zariadenia. 

automaticke spustenie aplikacii pri starte smartfonu
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že návod vyššie bol pre vás užitočným. Podporte nás lajkom na sociálnej sieti. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre