Všimli ste si ten rozdiel? Google Chrome vo verzii 89 je rýchlejším

Google Chrome prešiel viacerými vylepšeniami, ktoré nájdeme „pod kapotou“.

Google Chrome zrychlenie prehliadaca
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Poslednú verziu internetového prehliadača Chrome pre Android zariadenia a počítače, by ste nemali dlho prehliadať. Dôvodom je, že vám môže zvýšiť komfort prehliadania internetu a to „nielen kozmeticky“. Nový Chrome priniesol totiž viacero vylepšení, ktoré nájdeme „pod kapotou“. Na tému upozorňuje portál gsmarena.com.

Najviac získala verzia prehliadača pre Android

Portál gsmarena.com konkrétne upozorňuje na to, že nová verzia prehliadača dostala do vienka vylepšenú správu pamäte, ktorá pomáha prehliadaču na viacerých frontoch. Ide napríklad o 13% rýchlejšie spustenie prehliadača. Jedným z kľúčových faktorov, ktorý k tomuto dopomohol, sú takzvané „Freeze-dried“ karty. Ide o karty, ktoré ste nechali po poslednej relácii otvorené. Tie sa teraz uložia v špeciálnej odľahčenej verzii, ktorá zaberá toľko miesta, ako snímka obrazovky (pozn. redakcie: v prípade otvorenia aplikácie bez otvorených kariet došlo k zrýchleniu o 7,5%).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To však nie sú jediné vylepšenia prehliadača. Google ďalej prízvukuje, že niektoré nové funkcie (Google) Play a Androidu, dopomohli prehliadaču Chrome v systéme Android znížiť počet pádov aplikácie z dôvodu vyčerpania zdrojov, ďalej sa im podarilo o 5% zredukovať všeobecné využitie RAM pamäte, či zvýšiť o 2% rýchlosť načítania stránok. V  prípade používateľov s Androidom Q alebo novším s 8GB RAM a viac, sa rýchlosť načítania stránok dokonca zvýšila až o 8,5%.

Okrem iného 64-bitová verzia aplikácia prehliadača sľubuje o 28% plynulejšie skrolovanie stránok, či menšiu odozvu.

Vylepšená bola aj počítačová verzia prehliadača Chrome

Google okrem iného hovorí, že došlo aj k vylepšeniu počítačovej verzie prehliadača. Napríklad došlo k zlepšeniu vykresľovania stránok a to až do 8%, či k úspore RAM pamäte pri otvorených kartách, kde úspora môže dosahovať až 22%. Google zároveň hovorí, že sa im podarilo dosiahnuť úsporu aj v prípade vyťaženia GPU, ktorá môže dosiahnuť až do 3%.

„Dosiahli sme to použitím PartitionAlloc, nášho vlastného pokročilého alokátora pamäte, ktorý je optimalizovaný pre nízku latenciu alokácie, efektivitu priestoru a bezpečnosť.“ píše Google v publikovanom blogu.

Postrehli ste tieto zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre