Netflix „mení pravidlá hry“. Chce zatočiť s veľkou skupinou používateľov, ktorí zneužívajú službu

Netflix chce zabrániť zdieľaniu účtov s viacerými používateľmi.

Netflix_logo spolocnosti
Zdroj: Vosveteit.sk

Mnohí z nás s cieľom ušetriť nejaké to € hľadajú spôsoby aj tam, kde by nemali. Výnimkou nie je ani internet, kde tieto praktiky prekvitajú obzvlášť v prípade online služieb. Dobrým príkladom je aj populárna streamovacia platforma Netflix, ktorá sa teší veľkej obľube.

Koniec zdieľania Netflix účtov je predo dvermi

Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na to, že Netflix začal prvým používateľov, ktorí zdieľajú svoje účty mimo  svoju domácnosť, zobrazovať notifikáciu, ktorá ich varuje, že potrebujú na sledovanie služby vlastný účet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Až doteraz sa Netflix choval k zdieľaniu prihlasovacích údajov trochu laxne. Spoločnosť vie, že sa to stáva, a zatiaľ neurobila veľa, aby to vyriešila. Podmienky spoločnosti vždy zdieľanie hesiel zakazovali, ale doposiaľ ich nevymáhala. To sa však pravdepodobne už čoskoro zmení.

Ako môžete nižšie na fotografii vidieť, tak v oznámení, ktoré sa začalo zobrazovať prvým používateľov, sa píše:

„Ak nežijete s vlastníkom tohto účtu, potrebujete svoj účet, aby ste ho mohli pokračovať v sledovaní,..“

netflix upozornenie
Zdroj: xiaomiadictos

Rovnako treba dodať, že toto oznámenie ponúka možnosť založenia si 30-dňové skúšobné účtu zadarmo. Zároveň používateľa vyzýva, aby overil vlastníctvo účtu, cez ktorý aktuálne sleduje službu.

Používatelia si medzi sebou zdieľajú účty o stošesť

Podľa aktuálny štatistík 4 z 10 používateľov pristupujú k službe Netflix prostredníctvom účtu niekoho iného. Pre spoločnosť ide tak o obrovský únik potenciálnych zárobkov, ktoré spoločnosti plynú z predplatného. Portál ďalej hovorí, že táto notifikácia sa zatiaľ zobrazuje len malému percentu používateľov.

V súčasnosti však nevieme presne povedať, kedy spoločnosť, a hlavne či, zavedie vyššie spomínané obmedzenia na všetky účty predplatiteľov. Spoločnosť s veľkou pravdepodobnosťou bude vyhodnocovať najbližšie dni až týždne dopady tohto oznámenia a obmedzení, ktoré z neho plynú a následne podľa výsledkov zmeny aplikuje globálne, alebo zachová súčasný stav.

V každom prípade tento test už stihla potvrdiť aj samotná spoločnosť, ktorá ústami svojho hovorcu prezradila, že chce zabrániť tomu, aby účty boli používané neautorizovanými osobami. Inými slovami, aby účty s predplatenými službami využívali iba platiaci zákazníci.

Dotkne sa prípadné zavedenie tohto opatrenia aj vás? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre