APLIKÁCIE A HRYNávody

Pozrite sa, ako môžete vo WhatsApp písať inými štýlmi písma. Ktorý štýl sa vám páči najviac?

Štýl písma v službe WhatsApp možno zmeniť prostredníctvom špeciálnych symbolov.

Mnohí z nás za účelom komunikácie s našim okolím využívajú služby, ako sú Signal, Messenger, Telegram, WhatsApp, prípadne inú. V súčasnosti, a to nielen v našich končinách, pravdepodobne najrozšírenejšou komunikačnou platformou je WhatsApp.

Niekedy, keď píšeme správy, tak sa môže vyskytnúť situácia, kedy chceme časť správy nejakým spôsobom zvýrazniť. Otázkou však je, ako možno upraviť štýl písma, keď aplikácia ako taká neponúka za týmto účelom vstavaný editor? V prípade služby WhatsApp, odpoveď je jednoduchá, pomocou symbolov nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto môžete zmeniť štýl písma vo WhatsApp

Nemusíte sa obávať, že zmena štýlu písma vo WhatsApp je zložitou. Ide to vcelku jednoducho a to pomocou základných symbolov, s ktorými sa môžeme denne stretávať.

WhatsApp umožňuje používanie typov písma kurzíva, tučné písmo, prečiarknutý text a Monospace písmo, čo je písmo s pevnou šírkou. Nižšie sa môžete pozrieť na znaky, prostredníctvom ktorých môžete upraviť štýl písma.

Kurzíva

Ak chcete v správe použiť kurzívu, na obidvoch stranách textu uveďte znak podčiarknutia:

_text_

Tučné písmo

Ak chcete v správe použiť tučné písmo, na obidvoch stranách textu uveďte znak hviezdičky:

*text*

Prečiarknutie

Ak chcete v správe prečiarknuť text, na obidvoch stranách textu uveďte znak vlnovky:

~text~

Monospace

Ak chcete v správe použiť písmo monospace (písmo s pevnou šírkou), na obidvoch stranách textu uveďte tri spätné apostrofy:

„`text„`

uprava stylu pisma vo whatsapp
Zdroj: Vosveteit

Okrem iného, samotné úpravy štýlu písma, môžete aj kombinovať. Ak by ste medzi štýlmi písma nenašli také, ktoré vás oslovili, prípadne by ste chceli vaše správy okoreniť o ďalšie štýly písma, tak môžete za týmto účelom využiť aj aplikácie tretích strán, napríklad Fancy Text + Sticker Maker.

Fancy Text + Sticker Maker (WA
Fancy Text + Sticker Maker (WA

Mimochodom, dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti návod, kde sme sa venovali téme, ako môžete kombinovať emotikony.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close