NávodySpravodajstvoWindows

Pozrite sa, ako môžete vidieť využívanie zdrojov Vášho počítača v reálnom čase v plávajúcom okne

Môžete tak spraviť pomocou Správcu úloh alebo pomocou Windows Game Baru

Chceli by ste vidieť v reálnom čase ako sú využívane zdroje Vášho CPU, RAM pamäte, prípadne GPU počas hrania hier, či v prípade bežného používania PC? Windows 10 disponuje niekoľkými schovanými funkciami, ktoré umožňujú zobrazenie týchto informácií. 

V podstate existujú dva spôsoby  ako môžete mať zobrazené tieto informácie. Prvým je prostredníctvom Správcu úloh, a druhým je pomocou Xbox Game Baru. Oba nástroje ponúkajú vcelku podobné informácie, pomocou ktorých  môžete sledovať využívaný výkon v plávajúcom okne nad inými aplikáciami, či hrami. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sleduje využívanie výkonu pomocou Správcu úloh

Otvorte si Správcu úloh. Môžete tak urobiť, buď pomocou klávesovej skratky Windows+Shift+Esc, alebo prostredníctvom  kliknutia pravej myšky na paneli úloh.

Zapnutie spravcu uloh_Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Po tom kliknite na položku „Možnosti“ >  a po tom na „Vždy na vrchu“.

plavajuce okno_vykon PC_navod (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite na položku „Výkon“ a prispôsobte si veľkosť a vzhľad okna, ktoré sa Vám bude zobrazovať nad zapnutými aplikáciami a hrami. V prípade, ak by ste chceli vidieť len vyťaženie okien bez ďalších možností interakcií, tak stačí spraviť dvojklik, napríklad na položku Procesor. Následne uvidíte monitoring výkonu tak, ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

Vykon PC_plavajuce okno
Zdroj: Vosveteit.sk

Zobrazenie využívania výkonu pomocou Game Baru

Windows 10 ponúka ešte ďalšiu možnosť, ako je možné zobrazovať informácie o využívaní výkonu zdrojov PC, pomocou Game Baru, ktorý  môžete aktivovať (ako aj vypnúť) prostredníctvom cesty Nastavenia > Hranie hier > Xbox Game Bar.

Xbox Game Bar
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne pomocou klávesovej skratky Windows + G otvoríte Game Bar. Po tom stačí už len pripnúť pomocou špendlíka informačné okno na obrazovku do Vami želanej polohy. Následne Vám bude okno plávať nad ostatnými aplikáciami, či hrami.

Windows Game Bar_sledovanie vykonu PC
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close