Návody

Pozrite sa, ako môžete pridať odkaz na vašu obľúbenú stránku na plochu Android smartfónu

Pomocou týchto krokov môžete vytvoriť rýchly odkaz na ploche vášho smartfónu na vašu obľúbenú webovú stránku

Android je veľmi flexibilným operačným systémom, ktorý umožňuje prispôsobiť takmer všetko. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako si môžete pridať rýchle odkazy na aplikácie do notifikačnej lišty, či na možnosť vytvorenia skratiek na správu Bluetooth zariadení. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti možnosť vytvorenia skratky na vašu obľúbenú webovú stránku, ktorú si môžete umiestniť  na plochu vašej obrazovky.

Vytvorte si skratku na obľúbenú webstránku na ploche smartfóne

Vytvorenie samotnej skratky nie je vôbec zložité. Ide o banálnu funkciu, ktorá však musíte vedieť, kde môžete nájsť. Všetko čo k tomu potrebujete, je aplikácia internetového prehliadača. Vo svojej podstate ju podporujú všetky prehliadače, od Chrome, cez Microsoft Edge, až po rôzne ďalšie alternatívy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku je potrebné otvoriť si webovú stránku, na ktorú si chcete vytvoriť skratku. Následne kliknite na možnosť nastavení. V prípade prehliadača Chrome, ide o tri bodky v pravom hornom rohu. Ak používate Microsoft Edge, tak ide o tri bodky v spodnej časti obrazovky. V prípade, ak webová stránka ponúka možnosť inštalovania webovej aplikácie, tak uvidíte možnosť „inštalovať aplikáciu“. V prípade ak nie, tak uvidíte možnosť pridať na plochu.

Následne, ak bude stránka ponúkať webovú aplikáciu, tak prebehne jej inštalácia. Potom uvidíte v zozname nainštalovaných aplikácií v smartfóne aj aplikáciu webovej stránky. V našom prípade ide o aplikáciu „Vosveteit.sk“, ktorú si môžete následne pridať na plochu.

V druhom prípade, ak webová stránka neponúka túto možnosť, tak sa vám vytvorí na ploche obrazovky odkaz s logom webstránky a logom internetového prehliadača, cez ktorý ste vytvorili odkaz.

vytvorenie odkazu na webovu stranku na ploche smartfonu_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že návod bol pre vás užitočným. Ak sa vám páčil, tak budeme radi, ak ho podporíte aj zdieľaním na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close