HuaweiSpravodajstvo

Poznáme dizajn pripravovaného smartfónu Huawei P40. Tešiť sa môžme na bohatú fotografickú výbavu

Vlajkonosič od čínskeho giganta príde s duálnym selfie fotoaparátom, pričom na zadnej strane bude disponovať hneď trojicou kamier

Pripravovaný smartfón Huawei P40 sa konečne objavil na prvých rendroch, ktoré jasne odhaľujú budúcoročný dizajnový jazyk spoločnosti Huawei. Čínsky gigant sa plánuje vybrať podobným smerom, ako konkurenčný Samsung, ktorý pri smartfónoch zo série Galaxy S20 plánuje siahnuť po podobnom usporiadaní fotoaparátov na zadnej strane. Spomínané rendre zariadenia Huawei P40 zverejnil zahraničný portál 91mobiles.com.

Odhalený dizajn smartfónu Huawei P40

Ako sami vidíte, Huawei v prípade smartfónu P40 siahol po dvojitom selfie fotoaparáte, ktorý bude umiestnený v pozdĺžnom výreze v ľahom hornom rohu obrazovky. Môžme očakávať, že dvojitý fotoaparát ponúkne jeden klasický snímač, ktorému bude sekundovať ToF snímač pre zachytenie hĺbky obrazu. Druhou možnosťou je aj využitie ultraširokého snímaču, ktorý by umožňoval zachytávanie širokouhlých selfíčiek. Je zjavné, že čínsky gigant upustil od minuloročného výrezu v tvare kvapky, no neodvážime sa zhodnotiť, ktoré z riešení je lepšie, či praktickejšie. Všetko asi záleží na vkuse samotného majiteľa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
1579093303_huawei-p40-pro-render-leak_story
Zdroj: 91mobiles.com

Veľkou zmenou prejde aj zadná strana zariadenia, na ktorej sa bude tentokrát nachádzať trojitý zadný fotoaparát, no oproti predošlej generácií bude umiestnený výrazne odlišne. Všetky 3 snímače fotoaparátu budú totižto umiestnené v jednom vystúpenom segmente, kde sa bude nachádzať aj dvojfarebný LED blesk. Samozrejmosťou je špičková kamerová výbava od spoločnosti Leica, no aktuálne nedokážeme určiť, s akými presnými snímačmi smartfón Huawei P40 príde. S najväčšou pravdepodobnosťou však neponúkne snímač s 10-násobným optickým priblížením, ktorý bude unikátom vrcholného modelu Huawei P40 Pro.

Zverejnený render taktiež odhaľuje aj spodnú stranu zariadenia, kde sa bude tradične nachádzať USB Type-C konektor a mono reproduktor. Tlačidlá pre zapnutie smartfónu a pre nastavenie hlasitosti sa budú taktiež nachádzať tradične na pravej strane smartfónu.

Smartfóny zo série Huawei P40 majú byť predstavené už v marci 2020 na konferencii v Paríži. O ďalších informáciách vás budeme časom informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close