Nový Microsoft Edge konečne vychádza z beta verzie a už dnes je dostupný pre všetkých používateľov

Prehliadač postavený na jadre Chromium ponúka naozaj množstvo zaujímavých funkcií, ktoré si určite nájdu priaznivcov

novy microsoft edge uvodny
Zdroj: Microsoft

Internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý bol nástupcom starodávneho Internetu Explorer, nepatril nikdy medzi najpopulárnejšie internetové prehliadače sveta. I keď bol Edge pomerne komplexným prehliadačom, ktorý bol v niektorých ohľadoch výrazne lepší ako konkurenčný Google Chrome, príliš veľa priaznivcov si tak či tak nenašiel. Spoločnosť Microsoft sa preto ešte pred viac ako rokom rozhodla k naozaj ráznemu kroku – prerobiť prehliadač Edge úplne od základov a postaviť ho na jadre Chromium, ktoré logicky poháňa práve Google Chrome.

Dostupný je pre všetky platformy

Po viac ako roku beta testovania sa ale konečne nový Edge dostáva aj medzi bežných používateľov, ktorí si už dnes môžu stiahnuť stabilnú verziu prehliadača Microsoft Edge 79. Nová verzia prehliadača Edge je dostupná na všetkých platformách, vrátane Windowsu 7,8,8.1,10, ako aj macOS, iOS a Androidu. Prehliadač si môžete stiahnuť priamo na stránkach spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
novy microsoft edge kolekcie
Zdroj: Microsoft – nová funkcia Kolekcie

Microsoft si od nového prehliadača Edge sľubuje naozaj veľa. Budúcich používateľov láka na vyššiu ochranu súkromia, väčšiu mieru produktivity, ako aj na viacero zaujímavých funkcií, na ktoré počas prehliadania narazíte. Jednou z unikátnych funkcií je jednoznačne získavanie odmien za prehliadanie a vyhľadávanie pomocou Bingu. Zhrnutie všetkých funkcií však nájdete priamo na stránkach nového Microsoftu Edge.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre