APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Používatelia Windowsu sú nahnevaní. Môže za to agresívna politika Microsoftu v spojitosti s prehliadačom Edge

Používateľom sa nepáči, ako Microsoft pretláča prehliadač Edge

Nie tak dávno sme Vám priniesli článok o tom, že internetový prehliadač Chrome by sa mal mať na pozore. Dôvodom je nový prehliadač Microsoft Edge, ktorý beží na jadre Chromium. Prehliadač hoci bol predstavený v úvode roka, tak doteraz bol dostupný len prostredníctvom stránok spoločnosti. Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 ho však začala distribuovať prostredníctvom operačného systému.

Agresívna politika spoločnosti

Bolo by pravdepodobne príliš naivné si myslieť, že Microsoft nevyužije svoju dominantnú pozíciu v segmente počítačov, kde značná časť zariadení beží na nimi vyvinutom operačnom systéme. Preto Microsoftu tento krok nemožno zazlievať, druhým dychom však treba dodať, že spôsob, akým to robí nie je najšťastnejším. Portál TheVerge poukazuje na agresívnu politiku Microsoftu, ktorá sa nepáči viacerým používateľom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál poukazuje na viacero používateľov, ktorí sú nespokojní s tým, ako Microsoft pretláča svoj internetový prehliadač. Jeden z nich napríklad píše:

Aktualizácia systému Windows 10 si vynútila celé okno @ MicrosoftEdge na celú obrazovku, ktoré nie je možné zavrieť z panela úloh alebo CTRL W alebo dokonca ALT F4. Musíte stlačiť „Začíname“, potom X a dokonca aj potom sa objaví uvítacia obrazovka. A nakoniec sa sám pripne na panel s úlohami.

Ďalší používateľ zas rozhorčene hovorí, že Microsoft Edge sa mu nainštaloval do jeho zariadenie bez toho, aby dal na to súhlas. Okrem iného sa sám pripol aj na panel s úlohami.

Ďalší používateľ zas dáva do pozornosti známu vetu „Na vašom súkromí záleží“, pričom ďalej dodáva, že Microsoft Edge sa mu v tichosti nainštaloval do počítača.

Jeden z ďalších používateľov sa zas sťažuje, že hoci jeho Windows 7 nie je už oficiálne podporovaný a Microsoft oznámil, že pre neho už nebude vydávať žiadne ďalšie aktualizácie, tak aj napriek tomu si našiel v počítači nainštalovaný prehliadač Edge.

Zjavne Microsoft zvolil nie najšťastnejšiu taktiku, ktorá skôr pripomína správanie sa „malwaru“, ktorý inštaluje software do zariadenia bez vedomia používateľa, a núti používateľov „k používaniu“ daného softwaru. Hoci aj my sme presedlali na Microsoft Edge, ktorý používame ako na PC tak aj v smartfóne a dopriali by sme mu lepší trhový podiel, lebo konečne Microsoft vytvoril prehliadač, ktorý stojí za to, tak musíme povedať, že toto pravdepodobne nie je cesta. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close