BezpečnosťSpravodajstvo

Používate WhatsApp Web? Toto nové rozšírenie si hneď teraz stiahnite, aby ste sa uistili, že nedošlo k narušeniu vášho súkromia!

Meta v spolupráci s Cloudfare prichádza s rozšírením, ktoré zlepší bezpečnosť komunikácie prostredníctvom WhatsApp Web.

Meta v spolupráci s Cloudfare vytvorili nástroj, ktorý zvýši bezpečnosť komunikácie prostredníctvom webovej aplikácie WhatsApp. Projekt s názvom Code Verify je open source rozšírenie a umožňuje používateľovi vykonať rýchlu bezpečnostnú kontrolu. Na informáciu upozornil web xatakamovil.com.

Aplikácií na komunikovanie prostredníctvom internetu je mnoho, no zrejme najuniverzálnejšou je WhatsApp, ktorá patrí pod firmu Meta. Jej používanie na smartfóne je mimoriadne jednoduché, no nie každému sa musí pozdávať neustále kontrolovanie svojho mobilného zariadenia. Tu prichádza do hry webová aplikácia WhatsAppu, ktorá je taktiež veľmi jednoduchá na používanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počítače sú ale omnoho viac otvorenejšie zariadenia a tým pádom poskytujú väčší priestor na nejakú bezpečnostnú dieru. Na toto mysleli aj vývojári vo WhatsAppe a preto sa zrodil nástroj s názvom Code Verify.

Vykonajte jednoduchý test bezpečnosti komunikácie

Tento open source nástroj je mimoriadne jednoduchý na používanie. Funguje ako klasické rozšírenie v prehliadači. Pri spustení webovej aplikácie WhatsAppu si pomocou jednoduchého semafora overíte bezpečnosť vašej komunikácie. Code Verify analyzuje šifrovací kód vášho rozhovoru a overí ho s tým na druhej strane komunikácie.

Code Verify
Code Verify
Developer: Unknown
Price: Free

Semafor funguje nasledovne. V prípade zelenej farby sa nemusíte ničoho obávať, zabezpečenie komunikácie je v poriadku. Ak na semafore svieti oranžová farba, tak iba nedošlo k overeniu kvôli nejakej chybe. Vývojári tvrdia, že môže ísť o konflikt s iným rozšírením. Tento problém by malo vyriešiť obnovenie stránky.

code verify zelená
Zdroj: Meta

Ak ale semafor svieti na červeno, tak stránku ani neobnovujte a ihneď ju zatvorte. V takomto prípade sa odporúča iba komunikácia cez aplikáciu v smartfóne.

code verify červená
Zdroj: Meta

Aplikácia Code Verify je open source programom, čo znamená, že každý má prístup ku kódu tohto programu a tým pádom sa nemusíte obávať svojho súkromia a bezpečnosti pri používaní tohto rozšírenia.

Code Verify je už teraz dostupný vo viacerých prehliadačoch ako Firefox, Edge alebo Chrome. Preto určite zájdite do obchodu s rozšíreniami vo vašom prehliadači a vyskúšajte Code Verify.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close