APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Používate WhatsApp? Na konferencii Black Hat odborníci na kyberbezpečnosť ukázali zraniteľnosti aplikácie

Bezpečnostní odborníci na kyberbezpečnosť upozorňujú na zraniteľnosti aplikácie WhatsApp, ktorá patrí medzi rozšírené chatovacie platformy.

Patríte medzi používateľov aplikácie WhatsApp? Pravdepodobne áno, jedná sa totiž o  jednu z najrozšírenejších chatovacích platforiem na svete, ktorá si získala svoju popularitu hlavne vďaka end-to-end šifrovaniu (pozn. redakcie: end-to-end šifrovanie je komunikácia, ktorá prebieha len medzi dvoma stranami – odosielateľom a prijímateľom). Ako sa však ukázalo, tak ani tento typ komunikácie nemusí byť na 100% bezpečný. Na tému upozorňuje portál Phonearena.com

Počas konferencie „Black Hat 2019“, ktorá sa konala v  Las Vegas pár dní dozadu, niekoľko bezpečnostných expertov poukázalo na riziká spojené s používaním aplikácie WhatsApp.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bezpečnostné chyby, na ktoré poukázali experti umožňujú nie len čítanie súkromných správ, ale dokonca aj ich úpravu. Tam to však nekončí, upozornili ešte na ďalšie 2 chyby. Prvá z nich umožňuje hackerovi priradiť odoslanú správu inej osobe namiesto skutočného odosielateľa.  Posledná  zraniteľnosť zas  umožňuje v skupinovom chate odoslať správu, ktorá sa na prvý pohľad javí ako súkromná. Za dôsledok to môže mať napríklad to, že adresát odošle také informácie verejne, aké by za normálnych okolností neodoslal.

Majte teda na pamäti, že len preto, že WhatsApp má end-to-end šifrovanie, neznamená to, že neexistujú chyby, ktoré nie je možné zneužiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close