Vývojári Androidu Q vysvetľujú prečo ovládanie smartfónu gestami je lepšie, ako pomocou tlačidiel

Vývojári Androidu Q vysvetľujú výhody ovládania displeja gestami, namiesto klasického ovládania pomocou tlačidiel.

Android Q ovladanie gestami
Zdroj: Vosveteit.sk

Navigácia gestami je pre mnohých španielskou dedinou, ale aj napriek tomu existuje veľká skupina ľudí, ktorí si ju nevedia vynachváliť. Priznáme sa, my patríme do skupiny ľudí, ktorí navigáciu gestami vyskúšali, a  už sa nevrátili na klasické ovládanie smartfónu.

Nový Android Q je na ceste a  sním aj nové ovládanie

Nový Android Q (10) je tu čo nevidieť. Spoločnosť Google len nedávno vypustila do obehu posledné testovacie zostavenie najnovšieho Androidu, ktoré sa nieslo hlavne v  duchu vylepšení ovládania smarfónu pomocou gest.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Google s blížiacim sa dátumom oficiálneho vypustenia aktualizácie pre širokú verejnosť, ktoré je naplánované v najbližších dňoch, publikovalo aj video, v ktorom Murat Yener vysvetľuje hlavné výhody ovládania smartfónu pomocou gest.

Murat vo videu vyššie vysvetľuje, že používatelia vďaka ovládaniu smartfónu gestami získajú  lepší zážitok z používania smartfónu, a to hlavne  v podobe väčšej zobrazovacej plochy. Ďalej hovorí, že gestá sú pre používateľov rýchlejšie a prirodzenejšie, ako klasické ovládanie. Zároveň sa používatelia vyhnú nechcenému stlačeniu tlačidiel.

Používatelia, ktorí však budú aj naďalej chcieť využívať pôvodné ovládanie, tak im to bude umožnené. My však môžeme z  vlastnej skúsenosti povedať, že hoci na ovládanie gestami si trvá niekoľko dní zvyknúť, tak výsledok stojí za to. Ovládanie je rýchlejšie a hlavne používateľ získa väčšiu plochu na zobrazovanie obsahu.

Dajte nám nižšie vedieť, ktorý spôsob ovládania smartfónu uprednostňujete Vy a  prečo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre