APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Používate WhatsApp? Aplikácia už čoskoro dostane funkciu, ktorá výrazne zvýši bezpečnosť komunikácie

Populárna aplikácia WhatsApp by mohla dostať dlho žiadanú funkciu. V BETA verzii aplikácie sa objavila možnosť automatického mazania správ.

Začiatkom mesiaca sme Vás informovali, že aplikácia WhatsApp získala dlho žiadanú funkciu – možnosť zmeniť svetlý režim rozhrania na tmavý. Urobíte tak prostredníctvom Nastavení > Chaty > Motív > zvoľte možnosť Tmavý. Vyzerá to tak, že čoskoro by sme sa mohli dočkať ďalšej dlho žiadanej funkcie.

Portál wabetainfo.com poukazuje na novú funkciu, ktorá sa objavila v rámci beta verzie aplikácie 2.20.83/2.20.84. Konkrétne hovorí o možnosti automatického mazania správ po odoslaní v určitom časovom intervale.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
automaticke mazanie sprav_nastavenia_1
Zdroj: WhatsAppBeta.com

Funkcia by mala fungovať na veľmi jednoduchom princípe. Používateľ bude mať v rámci natavení možnosť zapnutia automatického mazania správ. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci ponuky bude mať používateľ na výber viacero možností, od mazania správ po 1 hodine od odoslania, alebo po 1 dni, 1 týždni, 1 mesiaci alebo po 1 roku.

automaticke mazanie sprav_nastavenia_2
Zdroj: wabetainfo.com

Funkcia by mala byť dostupná ako v skupinových konverzáciách, tak aj v individuálnych.  Ako môžete vidieť nižšie, tak používateľ uvidí pri správe ikonku hodiniek, ktorá indikuje, že správa je len dočasnou, a že bude neskôr automaticky vymazaná.

automaticke mazanie sprav_nastavenia_3
Zdroj: wabetainfo.com

Funkcia je aktuálne vo vývoji a jej oficiálna dostupnosť nie je ešte známa. Na druhej strane treba povedať, že keď sa obzrieme do minulosti, tak nové funkcie po ich zavedení do testovacích verzií aplikácií prichádzali relatívne skoro. Napríklad, v prípade tmavého režimu to bolo približne 1,5 mesiaca od jeho zavedenia do BETA verzie aplikácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close