Používate túto populárnu aplikáciu od Xiaomi? Pre mnohých používateľov už nebude ďalej dostupná!

Populárny Poco launcher od Xiaomi ukončuje podporu pre smartfóny s najnovším operačným systémom. Dôvod vás zrejme neprekvapí.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc) Vosveteit.sk

Keď sa povie Xiaomi, určite si predstavíte progresívnu čínsku spoločnosť, ktorá sa za posledné roky dostala na popredné priečky predaja smartfónov a inej elektroniky. Okrem zariadení s nálepkou Xiaomi však pod sebou ukrýva aj zariadenia a produkty od spoločnosti Redmi a Poco. Práve Poco je najmladšou divíziou čínskeho giganta, pričom sa v poslednej doby snaží čo najviac osamostatniť. A práve táto snaha spraviť z Poco samostatnú a nezávislú značku bude stáť zrejme mnohých používateľov jednu populárnu aplikáciu, ktorá sa voľne nachádzala v Obchode Play. Jej podpora pre viaceré zariadenia aktuálne totiž končí, informuje komunita Xiaomiui. Ide o populárny Poco launcher, ktorý sa preslávil prehľadným rozhraním a jednoduchou ponukou aplikácií.

Xiaomi ukončuje podporu Poco launcheru pre viaceré zariadenia

Doteraz ste si populárny Poco launcher mohli nainštalovať do svojho smartfónu nezávisle od toho či vlastníte smartfón od Xiaomi alebo nie. Aplikácia sa totiž nachádzala v Obchode Play, čo sa však vôbec nemení. Čínsky gigant len ukončuje jej podporu a ďalší vývoj aspoň pre voľne dostupnú možnosť inštalácie aplikácie z Obchodu Play. Viacerí používatelia tohto launcheru tak ostali prekvapení, keď im skončila kompatibilita s touto aplikáciou. Ak však vlastníte starší smartfón, aplikáciu si budete vedieť do smartfónu nainštalovať aj naďalej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi totiž ukončuje podporu pre túto aplikáciu len v zariadeniach, ktoré majú nainštalovaný systém Android 12 a novší. Problém s kompatibilitou postihol zariadenia už teraz, pričom ani my si už nevieme túto aplikáciu nainštalovať do novších zariadení s týmto systémom. V smartfóne sa nám Poco launcher 2.0 ako aplikácia v Obchode Play ani nezobrazí. Ak sa pokúsime aplikáciu nainštalovať cez Obchod Play prostredníctvom počítača, obchod nás upozorní, že táto aplikácia nie je kompatibilná s našim zariadením s Androidom 12.

POCO Launcher 2.0- Customize,
POCO Launcher 2.0- Customize,

Prečo si už Poco launcher do smartfónu s Androidom 12 nenainštalujeme?

Dôvod, prečo Xiaomi už nepovolí inštaláciu tejto aplikácie do smartfónov, ktoré nie sú od spoločnosti Poco, je pochopiteľný. Poco sa snaží vytvoriť si vlastné alternatívy aplikácií, ktoré budeme môcť využívať len v smartfónoch od Poco. Ak ste si teda zvykli na tento launcher, tak máte na výber dve možnosti. Jednou z nich je neprechádzať na systém Android 12. V takom prípade však nezískame už ani žiadne aktualizácie pre Poco launcher a ostane nám navždy vo verzii 2.0. V súčasnosti Poco však už pracuje na verzii Poco launcher 4.0, ktorý bude exkluzívny len pre modely od Poco.

Druhou možnosťou teda pre vás bude plne prejsť k spoločnosti Poco a kúpiť si smartfón od tohto výrobcu. To sa však mnohým nemusí páčiť. Ak ste si teda zvykli na launcher z Obchodu Play, pravdepodobne budete musieť siahnuť po inej alternatíve a populárneho Poco launcheru sa vzdať.

Využívali ste Poco launcher z Obchodu Play aj vy? A bude vám chýbať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre