Používate Messenger? Ak áno, tak sa môžete tešiť na nové funkcie, ktoré zvýšia ochranu vášho súkromia

Facebook pridáva funkciu uzamknutia Messengera a prepracováva Nastavenia ochrany osobných údajov

facebook messenger uvodny
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Súkromie a ochrana osobných údajov je v súčasnosti stále viac frekventovanou témou. Dôvodom je, že pomaly, ale isto si ľudia začínajú uvedomovať reálnu hodnotu informácií, ktoré o sebe zdieľame. Nie tak dávno sme mohli čítať napríklad o tom, že Google mení spôsob, akým spracováva osobné údaje svojich používateľov. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že novo ohlásený spôsob vedie k redukcii dát, ktoré spoločnosť uchováva.

Spoločnosť Facebook, ktorá je rovnako jedným z najväčších „žrútov informácií“ ohlasuje niekoľko zmien, ktoré vo všeobecnosti majú zvýšiť ochranu osobných údajov v spojitosti so službou Messenger. Spoločnosť to oznámila to prostredníctvom tlačovej správy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zámok aplikácie a nové Nastavenia ochrany osobných údajov

Facebook v rámci tlačovej správy hovorí o dvoch zmenách. Prvou z nich je takzvaný Zámok aplikácie. Táto funkciu vo svojej podstate umožňuje obmedzenie fyzického prístupu k správam, kedy telefón nemáte reálne v rukách. Napríklad keď ho niekomu požičiate, prípadne ho stratíte. Ako by takéto uzamknutie malo vyzerať v praxi, sa môžete pozrieť nižšie.

Facebook Messenger_App Lock
Zdroj: Facebook

Na to, aby používateľ mohol pristupovať ku konverzáciám bude musieť byť autorizovaným prostredníctvom overenie identity, ktorá bude prebiehať cez sken odtlačku prsta alebo tváre. Facebook hovorí, že túto funkciu aktúalne sprístupňuje pre iPhone a iPad zariadenia a následne v priebehu niekoľkých mesiacov bude dostupná aj pre Android.

Druhou novinkou, ktorú spoločnosť zavádza, sú nové Nastavenia ochrany osobných údajov. Používatelia by mali mať po novom zjednodušení prístup do tejto sekcie, kde si môžu upraviť nimi požadované preferencie. Okrem iného im pribudnú aj nové možnosti obmedzenia zdieľania informácií.

„Túto funkciu nájdete v novej časti Nastavenia ochrany osobných údajov. Sekcia Ochrana osobných údajov uľahčuje prístup k nastaveniam a funkciám ako publikum pre vaše príbehy, ignorované príbehy a blokované osoby. Služba Zámok aplikácie a sekcia Ochrany osobných údajov vám umožňujú prispôsobiť si vaše skúsenosti a zvoliť si nastavenia, ktoré vám najviac vyhovujú…“ píše Facebook v publikovanej tlačovej správe.

Facebook ďalej dodáva, že pracuje na ďalších funkciách dotýkajúcich sa možnosti obmedzenia ľudí, ktorí Vás môžu kontaktovať prostredníctvom správ a telefonátov. Konkrétne spomína, že používateľ si bude môcť zvoliť, kto ho bude môcť kontaktovať priamo, kto vôbec, a kto po pokuse po kontakte „spadne“ do akéhosi medzi priestoru s požiadavkami na Vaše kontaktovanie. Novú možnosti prispôsobenia však bližšie nerozvádza.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre