Používate bezdrôtové slúchadlá? Na tieto veci by ste si rozhodne mali dať pozor!

Bezdrôtové slúchadlá vedia so sebou priniesť aj niektoré problémy. Pozrite sa, čo všetko by ste s nimi mali robiť.

Zdroj: Vosveteit.sk

Bezdrôtové slúchadlá sa stali akýmsi trendom, ktorý nasleduje takmer každý. Sú veľmi pohodlným spôsobom, ako si vypočuť hudbu, pozrieť seriál alebo vypočuť si hlasové správy bez toho, aby sme zvukom obťažovali ľudí okolo seba. Mnohí ľudia dnes bez svojich slúchadiel ani nevýjdu z domu, keďže sú nenáročné na prenášanie aj používanie a vieme ich mať stále po ruke. Jedinou ich nevýhodou je, že by sme ich mali občas nabiť, aby sme v tej najnevhodnejšej chvíli neskončili s vybitou batériou. Pri ich používaní by sme však nemali zabúdať na niektoré body, ktoré nám pripomína komunita Xiaomiui. Tak schválne, koľko z nich dodržiavate vy?

Bezdrôtové slúchadlá so sebou prinášajú aj zodpovednosť

Nie všetky bezdrôtové slúchadlá ponúkajú nejakú ochranu pred vodou, preto prvá vec, čo by sme si pri nich mali skontrolovať je práve certifikácia ochrany. Ak naše slúchadlá nedisponujú žiadnou ochranou voči vode, mali by sme si dať pozor na to, aby sme ich nepoužívali v daždi. Rovnako však vie byť problémom aj pot, keby sme sa náhodou so svojimi slúchadlami vybrali napríklad behať. Pri kúpe slúchadiel si teda zvážte tieto možnosti a pozrite sa aj na stupeň ochrany voči vode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei FreeBuds 4i_recenzia_pohlad na sluchadla_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalším problémom vie byť nabíjanie. V balení so slúchadlami zvyčajne dostaneme len nabíjací kábel, no občas v balení nenájdeme ani to. Čip na správu napájania v smartfónoch nie je v slúchadlách tak prepracovaný ako v smartfónoch. Preto by sme svoje slúchadlá nemali nabíjať rýchlymi nabíjačkami ale sústrediť sa skôr na využitie starších pomalších adaptérov, ktoré možno máte doma odložené od svojich starších smartfónov. Naše bezdrôtové slúchadlá sa nám tak poďakujú.

Pozor by sme si mali dať aj na hygienu

Rovnako ako pri všetkých slúchadlách, ktoré si dávame až priamo do ucha, mali by sme dbať aj na hygienu. Bezdrôtové slúchadlá, najmä tie štupľové, dokážu udržiavať veľké množstvo nečistôt, ktoré si následne opakovane dávame dovnútra svojho ucha. Riskujeme tak infekciu a to nevravíme o tom, že to nie je príliš príjemné, mať zašpinené slúchadlá. Rovnako by sme tieto slúchadlá nemali zdieľať s druhými ľuďmi bez toho, aby sme ich predtým aj potom vyčistili. Nečistoty navyše dokážu zhoršiť aj zvuk slúchadiel, čo sa odrazí aj na našom komfortnom počúvaní.

Tronsmart Onyx Prime_sluchadla_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalší bod by sme mali nasledovať najmä pre bezpečnosť našu a aj ľudí okolo nás. Populárnymi slúchadlami v poslednej dobe sa stali tie, ktoré podporujú aktívne potlačenie okolitého hluku. Takéto slúchadlá dokážu ale vytvárať nebezpečenstvo najmä vo chvíli, kedy ideme po meste a stávame sa účastníkmi cestnej premávky. Ako chodec môžeme prepočuť okolité vozidlá a oveľa väčšie riziko hrozí napríklad vodičom, ktorí by slúchadlá využívali. Bezdrôtové slúchadlá s ANC vedia byť skvelým pomocníkom pre počúvanie napríklad v preplnenom vlaku, no určite nie na ulici.

Používate bezdrôtové slúchadlá aj vy? Alebo radšej vsádzate na iný spôsob počúvania hudby? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre