Potrebujete, aby váš Xiaomi vydržal s batériou niekoľko dní? Skúste túto funkciu!

Ultra šetrenie batérie je funkcia nadstavby MIUI 12, ktorá dokáže smartfón udržať pri živote i dva týždne. Pozrite sa, ako ju aktivovať.

Bateria smartfonu
Zdroj: YouTube (Samsung)

Naše smartfóny sú pre nás dnes už každodennými spoločníkmi, bez ktorých si takmer nevieme predstaviť život. Moderné technológie nás sprevádzajú na každom kroku, a preto občas potrebujeme, aby batéria nášho smartfónu vydržala niekoľko dní. Či už ide o rôzne neočakávané situácie, akou môže byť výpadok elektriny, alebo ste jednoducho na mieste, kde nie je možné váš smartfón nabiť, vyššia výdrž batérie sa vždy hodí. Práve pre takéto situácie nám Xiaomi prostredníctvom svojej nadstavby MIUI priniesla režim známy ako ultra šetrenie batérie, s ktorým váš smartfón vydrží byť aktívnym i viac ako dva týždne.

Čo vlastne ultra šetrenie batérie je?

Ultra šetrenie batérie je funkcia, ktorú do smartfónov priniesla nadstavba MIUI 12. Takéto šetrenie batérie umožňuje smartfónu vydržať na jedno nabitie až o niekoľko dní naviac, pričom minimalizuje funkcie zariadenia. Váš smartfón teda obmedzí funkcie akou je napríklad 5G konektivita či rôzne aplikácie, ku ktorým vás nepustí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z vášho Xiaomi sa pri zapnutom režime ultra šetrenia batérie stane klasický telefón, ktorý vám umožní len telefonovať, posielať správy, prípadne vám povolí prístup k internetu. Na nejaké funkcie multitaskingu či pokročilých funkcií smartfónu však môžete zabudnúť, pretože ich váš smartfón pre úsporu batérie obmedzí.

Ako sa po tento režim dostať?

Funkcia v nadstavbe MIUI 12 je pomerne dostatočne viditeľná, no málokto po nej siahne. Väčšina z nás volí práve klasické šetrenie batérie, ktoré poznáme už zo starších verzií systému. Ako sa však dostať k režimu, ktorý nám ušetrí energiu v našom Xiaomi oveľa viac?

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie
  • Zvoľte možnosť Batéria
  • Zapnite Ultra šetrenie batérie

Gratulujeme, váš smartfón teraz vydrží oveľa dlhšie, ako by tomu bolo v štandardnom režime. Ako ste si však mohli všimnúť, pri zapnutom ultra šetrení batérie sa nedostanete k svojej domovskej obrazovke a neodporúča sa v tomto režime ani zapínať aplikácie tretích strán, ktoré neboli predinštalované v smartfóne.

Poznali ste ultra šetrenie batérie už predtým? A našli ste preň využitie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre