Posielať SMS správy budeme môcť aj bez mobilného signálu. Umožniť to má táto technológia, ktorá mieri do Androidu

Mishaal Rahman z androidauthority.com odhalil, že Google pracuje na funkcii pre Android, ktorá nám umožní posielať a prijímať SMS správy aj v situácii, keď nebudeme mať mobilný signál.

spravy
Zdroj: ThomasDeco / Shutterstock.com

Pravdepodobne ste už nejedenkrát ocitli v situácii, kedy ste nemohli telefonovať alebo volať a to nie z dôvodu, že by ste nemali kredit, ale jednoducho ste sa nachádzali mimo pokrytia mobilného signálu. Čo ak by sme vám teraz povedali, že Android telefóny budú neskôr schopné posielať a prijímať SMS správy a to aj v situácii, keď nebudete v dosahu veže vášho či iného mobilného operátora.

Keď Apple predstavil novú produktovú radu smartfónov iPhone 14, tak spolu s ňou predstavil aj funkciu „Emergency SOS“. Ide o nástroj, ktorý umožňuje používateľom odoslať núdzovú správu a to aj v situácii, keď sú mimo pokrytia signálu. Táto technológia využíva na komunikáciu medzi vami a záchrannými zložkami špeciálnu anténu, ktorá komunikuje so satelitmi, ktoré obiehajú našu planétu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google pripravuje Android na komunikáciu cez satelity bez mobilného signálu

Niečo podobné by malo prísť aj do Android smartfónov, odhalil Mishaal Rahman z androidauthority.com. Ten konkrétne poukázal na útržok stránky s nastaveniami vo vývojárskej verzii Android 14 QPR3 Beta 2.

„Android sa pripravuje na pridanie obrazovky so vstavanými nastaveniami pre satelitné správy. Táto obrazovka obsahuje odkaz na nezverejnenú stránku T-Mobile pre satelitné správy. T-Mo spolupracuje so spoločnosťou Starlink na aktivácii tejto funkcie na existujúcich telefónoch.“, približuje Rahman na sociálnej sieti v príspevku nižšie.

Ako ďalej portál AndroidAuthority približuje, tak využívanie tejto funkcie nebude vyžadovať inštaláciu „žiadnych hardvérových zmien, firmvéru alebo špeciálnych aplikácií“. Dostupnou by preto mala byť aj na existujúcich zariadeniach. Funkcia by hypoteticky mohla byť oficiálne spustená ešte v tomto roku, no prichádza do úvahy, že ak to Google nestihne, tak príde neskôr spolu s príchodom Androidu 15.

Rahman ďalej v príspevku uvádza, že podľa stránky, ktorá popisuje funkciu, budeme môcť „odosielať a prijímať textové správy cez satelit ako súčasť oprávneného […] účtu“. Nepôjde teda len o núdzové správy, ktoré sú určené na komunikáciu medzi vami a záchrannými zložkami. Ďalej popisuje, že na to, aby sa dala funkcia riadne používať, tak váš telefón bude musieť mať priamy výhľad na oblohu. K nadviazaniu komunikácie so satelitom by malo dochádzať automaticky potom, ako stratíte spojenie s vežou operátora. Následne, ako chytíte mobilný signál, tak sa od satelitu odpojíte a budete fungovať ako zvyčajne.

Treba ale doplniť, že aktuálne nemáme bližšie informácie o tom, či táto novinka bude exkluzívne dostupnou len v Amerike alebo bude sprístupnenou globálne. Rovnako všetko dostupné informácie, ktorými disponujeme o tejto funkcii, pochádzajú len zo stránok popisu v nastaveniach Androidu a útržkov kódu. Ale s príchodom ďalšej verzie Androidu pre vývojárov, by sme sa mohli dozvedieť ďalšie podrobnosti o tejto nadchádzajúcej funkcii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre