AppleSpravodajstvo

O väčšie smartfóny je stále záujem: iPhone 14 Plus výrazne prekonal predaje menšieho Mini modelu

iPhone 14 Plus sa stal populárnejším smartfónom ako iPhone 13 mini. Náhrada menšieho smartfónu sa teda spoločnosti vyplatila.

Americká spoločnosť Apple sa zameriava najmä na prémiové modely, pričom každý rok do svojho portfólia prináša štyri smartfóny. Minulý rok v sérii iPhone 14 sme sa ale mohli stretnúť s výraznejšou zmenou, keďže do série prišiel väčší model. iPhone 14 Plus tak vystriedal model iPhone 14 mini, ktorý nebol úplne najlepšou voľbou spoločnosti. Používatelia síce pýtali menšie zariadenia s kompaktnejšou konštrukciou, no napriek tomu im pravdepodobne prišlo dostatočné, že základný iPhone bol menší ako väčšina Androidov. Model s prívlastkom mini si tak nezískal veľkú popularitu, no zmena portfólia spoločnosti sa podľa všetkého vydarila. Informuje nás o tom portál andro4all.com, ktorý poukazuje na to, že predaje smartfónu s prívlastkom Plus sú oveľa vyššie.

iPhone 14 Plus je predajným hitom

Menší smartfón od spoločnosti Apple s prívlastkom mini sa predával len vo dvoch generáciách smartfónov. Už v prvej generácii v podobe iPhone 12 mini sa však zistilo, že sa model nepredával veľmi dobre, no napriek tomu to spoločnosť Apple skúsila ešte aj s iPhonom 13 mini. Ten sa rovnako nestretol s veľkým úspechom a minulý rok ho nahradil väčší iPhone 14 Plus. Teraz sa však vieme pozrieť na štatistiky toho, ako veľkým úspechom bolo predstavenie väčšieho modelu s prívlastkom Plus.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 14 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Keď si porovnáme predaje staršieho modelu s označením 13 mini s aktuálnymi predajnými číslami modelu iPhone 14 Plus, tak vieme povedať, že Apple spravil dobré rozhodnutie. Celkovo sa záujem o smartfón zvýšil až o 59%, čo rozhodne nie je málo. A aj keď môže byť o menšie smartfóny celkovo záujem, tak aj tento trend má svoje hranice. Model s prívlastkom mini bol pravdepodobne až príliš malý k tomu, aby si ho používatelia plnohodnotne obľúbili. Aj napriek tomuto úspechu ale musíme skonštatovať, že iPhone 14 Plus stále nie je úplne najobľúbenejším smartfónom série, skôr naopak.

Najnovšie iPhony prekonávajú predaje staršej série

Úspech modelu iPhone 14 Plus pravdepodobne pramení z neúspechu modelov iPhone 12 mini či iPhone 13 mini. Celý modelový rad iPhone 14 však získal obrovskú popularitu medzi používateľmi a aktuálne sa viacero modelov série nachádza aj v prehľade TOP 10 najpredávanejších smartfónov za minulý rok. Predaje zariadení sa v porovnaní so sériou iPhone 13 zvýšili o 2% a očakávame, že tento trend bude narastať. Spoločnosť Apple má práve svoje šťastné obdobie, ktoré by mohla potvrdiť aj séria iPhone 15.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus
Zdroj: Apple

Tá má konečne priniesť USB-C konektor pre nabíjanie, ktorý by po dlhých rokoch nahradil lightning. Problémom však má byť obmedzenie rýchlosti nabíjania a prenosu súborov, ak sa nebude využívať originálne príslušenstvo. USB-C konektor by tak mohol prilákať viacerých používateľov, no zároveň bude mať svoje obmedzenia.

Prispeli ste do štatistík predaja novej série iPhone aj vy? A je podľa vás lepší iPhone 14 Plus alebo by ste radšej menší model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close