Populárny model od Xiaomi opäť explodoval: Čo sa stalo a ako sa k tomu spoločnosť vyjadrila?

Xiaomi 11 Lite NE 5G expolodoval používateľovi v Indii. Našťastie však tento výbuch nikomu neublížil na zdraví.

smartfon explozia
Zdroj: unsplash.com, cleanpng.com, úprava Vosveteit.sk

Prípady s problémovými smartfónmi na trhu sú čoraz častejšie, pričom občas sa stane, že sa do predaja dostane aj chybný kus. V priebehu posledných rokov sme teda mohli byť svedkami toho, že sa niektoré telefóny dokázali vznietiť a spôsobiť rôzne škody. Pár prípadov sa spája aj s čínskou spoločnosťou Xiaomi, ktorá sa k väčšine prípadov aj vyjadrila a priniesla vysvetlenie problému. A rovnako sa stalo aj v prípade explózie ďalšieho zariadenia, ktorá sa udiala v Indii. Bližšie informácie k prípadu nám priniesol portál timesnownews.com a predtým, než začnete panikáriť, tak vás ubezpečíme, že máme pre vás dobré správy.

Xiaomi 11 Lite NE 5G explodoval mimo pripojenia k nabíjačke

Z bezpečnostných dôvodov sa neodporúča nabíjať si smartfón v našej blízkosti a už vôbec nie v prípade, že máme tento telefón pri hlave počas spánku. Nabíjanie je totiž miestami nebezpečný proces najmä v prípade, že ide o chybný model či poškodené zariadenie. Telefón tak môže explodovať a spôsobiť požiar, čo sa stalo aj v prípade smartfónu indického používateľa, ktorý využíval model Xiaomi 11 Lite NE 5G. V prípade tejto explózie sa však telefón nenachádzal na nabíjačke, k explózii teda prišlo samovoľne. Video si môžete pozrieť na Instagrame.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Používateľ tak nahlásil svoj problém divízii Xiaomi India, ktorá začala prešetrovanie situácie. Samovoľná explózia zariadenia totiž nie je niečo, čo by sa malo diať v prípade akéhokoľvek telefónu. Xiaomi 11 Lite NE 5G je pritom nový model, ktorý prišiel na trh v roku 2021 a predáva sa aj na našom trhu. Nejde o úplne najlacnejšie zariadenie takže je veľmi pochopiteľné, že daný používateľ nebol so skúsenosťou spokojný. Po tom, čo výrobca ale preskúmal situáciu zistil, že nešlo o chybné zariadenie.

Explóziu spôsobilo poškodenie zo strany zákazníka

Spoločnosť Xiaomi je známa aj svojou starostlivosťou o zákazníkov v prípade, že niečo nie je v poriadku. Po zistení tohto výbuchu teda okamžite začala skúmať jeho príčiny a prišla k záveru, že zariadenie bolo mechanicky poškodené. Ku samovznieteniu teda došlo na základe poškodenia batérie, k čomu sa servisné stredisko a spoločnosť vyjadrili nasledovne.

Tento prípad nás mrzí a začali sme na ňom pracovať hneď, ako sme sa o ňom dozvedeli. Po vyšetrovaní však bola príčina tohto nešťastného incidentu identifikovaná ako fyzická manipulácia so zariadením. Poškodenie bolo spôsobené škvrnami po prepichnutí na batérii, a preto je klasifikované ako „poškodenie spôsobené zákazníkom“. Sme v neustálom kontakte so zákazníkom, aby sme ho previedli procesom riešenia.

V tomto nešťastnom prípade explózie modelu Xiaomi 11 Lite NE 5G v Indii pravdepodobne zohralo veľkú úlohu nesprávne manipulovanie so zariadením. Amatérska oprava s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobila poškodenie batérie. Tá je citlivá na akékoľvek poškodenia, čím prišlo k jej explózii. Aj preto vám teda opäť odporúčame opravy telefónov v autorizovaných servisoch. V prípade takýchto opráv máme totiž záruku, že sa nám zariadenie nepoškodí a nepríde k podobným problémom.

Stretli ste sa už niekedy s podobným poškodením zariadenia? A využívate služby oficiálnych servisov alebo vsádzate aj na amatérske opravy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre