Xiaomi 11 Lite NE je smartfón s prémiovým výkonom: Xiaomi opäť posúva hranicu dostupných zariadení bližšie k ľuďom!

Xiaomi 11 Lite NE je predstavený a prináša so sebou vysoký výkon za bezkonkurenčnú cenu. Tak čo, pozdáva sa vám tento model s cenou pod 400€?

Xiaomi 11 Lite NE
Zdroj: Xiaomi

Dnešné predstavovanie Xiaomi smartfónov patrilo i skvelému, no nám už známemu Xiaomi 11 Lite NE. Ide o „znovuzrodený“ model zo začiatku tohto roka, ktorý potreboval menšie úpravy. Polovodičová kríza sa totiž podpísala na skvelom smartfóne, ktorý ohromil mnohých a Mi 11 Lite 5G už dnes na predajných pultoch nájdeme len zriedkavo. Namiesto čipsetu Snapdragon 780G teda muselo Xiaomi siahnuť po inej alternatíve, ktorá stále ponúka skvelý výkon za rozumnú cenu. Pozrite sa práve na prvé oficiálne informácie z predstavenia tohto skvelého smartfónu s prívlastkom NE.

Xiaomi 11 Lite NE s čipsetom Snapdragon 778G

Model Xiaomi 11 Lite NE je smartfónom, ktorý namiesto 5nm čipsetu využíva svoju 6nm alternatívu pod názvom Snapdragon 778G. Model však neohúril len výkonom, ale i svojou prepracovanou konštrukciou, ktorá vo svojej triede nemá konkurenciu. Váži totiž iba 158 gramov. Navyše je hrubý len 6,8 mm, čím si získava opäť srdcia milovníkov kompaktných smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 11 Lite NE
Zdroj: Xiaomi

Nezabúdajme však ani na 90Hz AMOLED displej, ktorý chráni ochrana Corning Gorilla Glass 5. Model sa pýši i 64mpx hlavným snímačom kamery, ktorý dopĺňa 8mpx ultraširoký a 5mpx makro snímač. Výbava smartfónu však v tomto smere neprekvapuje, pretože je takmer identická s už predstaveným Mi 11 Lite 5G. Selfie kamera má 20mpx.

Bonusom pre nový Xiaomi 11 Lite NE sú napríklad duálne reproduktory či 4250mAh batéria s podporou 33W nabíjania. Nechýba ani podpora NFC či možnosť rozšírenia interného úložiska o SD karty.

Dostupnosť a cena

Skvelý Xiaomi 11 Lite NE bude dostupný už v najbližších dňoch na predajných pultoch v Európe. Poteší však jeho cena, ktorá z neho spraví naozaj najdostupnší smartfón vo svojej kategórii. Takúto prémiovú výbavu totiž v cenovej úrovni pod 400€ nenájdeme.

Model bude dostupný v troch verziách úložiska, pričom základnú verziu s pamäťou RAM na úrovni 6GB a interným úložiskom typu UFS 2.2 môžeme získať už za 369€. Ak by vám však nestačilo a radi by ste siahli po vyššej verzii pamäte RAM, model vo verzii 8+128GB bude v predaji už za 399€. Najvyššia verzia ďalej ponúkne úložisko na úrovni i interné úložisko s kapacitou 256GB.

Model Xiaomi 11 Lite s prívlastkom New Edition je naozaj lákavým zariadením s duálnym 5G pripojením. Siahnete po tomto smartfóne aj vy, alebo sa vám zapáčil lepší Xiaomi 11T? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre