Populárny Microsoft Launcher pre Android dostáva opäť množstvo nových funkcií. Novinkou je aj úplná podpora Androidu Oreo

Zdroj: Microsoft

Populárny Microsoft Launcher dostal ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá do aplikácie vniesla hŕstku nových funkcií a vylepšení. Presnejšie, veľkou zmenou prešla práve Beta verzia tejto aplikácie, do ktorého sa môže prihlásiť každý používateľ Androidu. Nové funkcie budú pre bežných používateľov dostupné zhruba o niekoľko dní/týždňov.

Používatelia staršieho Androidu sa musia zmieriť s aktuálnou verziou aplikácie

Najnovšia aktualizácia aplikácie Microsoft Launcher (Beta) prináša ale aj viaceré zmeny čo sa technickej podpory týka. Používatelia Androidu 4.1 a nižšie už viac neobdržia nové aktualizácie pre Microsoft Launcher, čím sa budú musieť zmieriť s momentálnymi funkciami. Samozrejme, používatelia staršieho Androidu môžu siahnuť po systémovej aktualizácii. Čo sa nových funkcií týka, nová aktualizácia konečne umožňuje používateľom nastavovať vlastné gestá pre zložky a ikonu aplikácie. Používatelia si jednoducho môžu vybrať medzi možnosťou klasického „potiahni prstom“ alebo „otvorenie ťuknutím“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmeny sa týkajú aj viacerých dizajnových prvkov

Zmenou prešli aj niektoré animácie v aplikácii, napríklad efekt rozostrenia domovskej obrazovky. Ďalším výrazným prvkom v novej verzii je abecedné zoradenie zložiek v „zásuvke“ launcheru. Z pohľadu používateľa sú vyššie spomenuté zmeny naozaj veľké a človek si na ne musí chvíľku zvykať. Samozrejme, Microsoft stále ponúka možnosť zmeny na klasické nastavenie niektorých prvkov v Launcheri. Všetky nové funkcie si môžete jednoducho prestaviť priamo v nastaveniach aplikácie.

Plnú podporu získal už aj Android Oreo

Za zmienku určite stojí aj úplná podpora najnovšieho Androidu Oreo, ktorý dlho nebol aplikáciou 100 percentne podporovaní a používatelia sa museli zmieriť s viacerými obmedzeniami. Ako sme už spomínali vyššie, nová verzia 4.12 Microsoft Launcheru (Beta) je už teraz dostupná pre všetkých používateľov zapojených v beta testovaní aplikácie, no medzi bežných používateľov sa takmer všetky nové funkcie dostanú behom niekoľkých dní/týždňov. Pokiaľ patríte medzi Beta testerov aplikácie, najnovšiu aktualizáciu si môžete stiahnuť jednoducho kliknutím na tlačidlo nižšie.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher
Price: Free

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Microsoft)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre