NávodyXiaomi

Pomocou týchto 4 trikov môžete predĺžiť výdrž batérie vášho Xiaomi smartfónu

Pozrite sa na tieto nastavenia smartfónu, ktoré dokážu predĺžiť výdrž batérie vášho zariadenia bez toho, aby ste okresali funkcie smartfónu.

Výdrž batérií našich smartfónov spravidla ponúka dostatok energie na jeden deň pričom plynúcim časom, ako opotrebovávame batériu telefónu, sa táto doba postupne skracuje. Mnoho výrobcov vrátane Xiaomi, ponúka rôzne režimy, ktoré nám umožňujú ušetriť energiu a tak predĺžiť výdrž batérie na jedno nabitie. Ruka v ruka s týmito režimami, funkcie našich zariadení sú okresané. Nedochádza napríklad k tak častej synchronizácií údajov na pozadí, máme obmedzené notifikácie a podobne. Nižšie sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré dokážu vo veľkej miere dopomôcť predĺžiť výdrž batérie vášho Xiaomi, Redmi, ale i Poco smartfónu bez toho, aby ste okresali funkcie telefónu.

Vypnite si automatické vyhľadávanie Wi-Fi sietí, ale i Bluetooth zariadení

MIUI nadstavba disponuje viacerými funkciami, ktoré stoja za pozornosť. Škoda však je, že mnoho týchto funkcií je dobre schovanými. Vedeli ste však, že Xiaomi smartfóny automaticky vyhľadávajú dostupné Wi-Fi siete, ale i Bluetooth zariadenia bez vášho vedomia? Otvorte si teraz nastavenia vášho smartfónu a vo vrchnej časti napíšte „Bluetooth“. Následne by ste mali vidieť obrazovku, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie. Otvorte potom možnosť Vyhľadávanie Wi-Fi a Bluetooth a vypnite automatické vyhľadávanie dostupných Wi-Fi sietí, ale i Bluetooth zariadení.

Vypnite si bezhlavé rozsvecovanie displeja pri notifikáciách

Samozrejme, jedným z najväčších žrútov energie, je displej smartfónu. V súčasnosti veľká časť používateľov disponuje Bluetooth hodinkami, či rôznymi fitness náramkami, kde sledujeme upozornenia zo smartfónu. Prípadne naše telefóny disponujú diódami, ktoré nás informujú o tom, že máme upozornenie. V prípade smartfónov s AMOLED displejom, môžeme túto diódu, ak ňou zariadenie nedisponuje, vytvoriť. Tak či onak, častokrát pri upozorneniach sa nám bezhlavo rozsvecuje displej smartfónu vo vrecku našich nohavíc čo spôsobuje plytvanie energiou batérie. Otvorte si nastavenia smartfónu a sekciu Aktívny displej a Zamknutá obrazovka. Potom si vypnite efekt upozornenia. Ako vypnete túto funkciu, tak pri upozornení sa vám nebude rozsvecovať displej.

Vypnite si funkciu automatického jasu a zapnite si Slnečný režim

Vďaka funkcii automatického jasu sa nám prispôsobuje úroveň podsvietenia nášho displeja. Senzor, ktorý monitoruje množstvo dopadajúceho svetla musí preto pracovať bez prestávky. V praxi to znamená, že neustále spotrebováva energiu a rovnako treba povedať, že nie vždy funguje na sto percent. Samozrejme, prispôsobenie úrovne podsvietenia displeja, je nevyhnutnosť. Za týmto účelom sa odporúča využívať funkciu Slnečný režim, ktorú nájdete pod položkou Obrazovka a potom otvorte ponuku Úroveň jasu. Dôvodom je, že tento režim pracuje na mierne odlišnom princípe, ktorý je menej energeticky náročnejším. V praxi funguje tak, že senzor sa zapne až v momente, keď na ňho dopadne príliš veľa svetla. Keď dopadajúce svetlo padne pod určitú úroveň, tak sa senzor vypne. Funkciu by ste preto nemali prehliadať.

Využívajte výhody AMOLED displeju

Posledný tip, ako možno ušetriť energiu batérie, je prostredníctvom využívania vlastností AMOLED displeju, ak ním disponujete. Ten totiž na zobrazenie obsahu podsviecuje len aktívne pixely. V praxi to znamená, že keď obrazovka v nejakej časti zobrazuje čierny bod, tak je fyzicky vypnutou. Za týmto účelom vám odporúčame využiť nejakú z tém, ktoré nájdete v sekcii Motívy v nastaveniach smartfónu. Jednou z tých zaujímavejších tém, je téma Soft Night.

Pevne veríme, že tipy vyššie vás zaujali a hlavne, že vám pomôžu predĺžiť výdrž batérie vášho smartfónu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close