Pomocou tejto aplikácie môžete nájsť dostupné Wi-Fi siete vo vašom okolí, ku ktorým sa budete môcť pripojiť

Prostredníctvom aplikácie Instabridge môžete dohľadať dostupné Wi-Fi siete vo vašom okolí, ku ktorým sa môžete pripojiť.

ako vytvorit Wi-Fi hotspot
Zdroj: YouTube (ASBYT), koláž: Vosveteit.sk

Hoci v súčasnosti mnohí z nás sa pripájajú k mobilnému internetu prostredníctvom mobilných dát, tak niekedy nastanú situácie, kedy sa potrebujeme pripojiť k internetu prostredníctvom Wi-Fi. Môže ísť o situácie, kedy napríklad potrebujeme stiahnuť do svojich zariadení väčšie súbory, alebo sme niekde v zahraničí a nemáme dostatok dát na to, aby sme mohli internetovať neobmedzene. Nech je dôvod akýkoľvek, tak najlepším riešením ak nie sme doma, je v tomto prípade využiť verejné Wi-Fi siete.

Takto môžete nájsť verejné Wi-Fi siete vo vašom okolí

V podobnej situácii, kedy sme museli využiť verejnú Wi-Fi sieť namiesto mobilného internetu, sme sa ocitli nedávno. Hoci máme neobmedzený internet, tak signál internetu nám vypadával a potrebovali sme v danom momente stabilné internetové pripojenie. Riešenie sme našli v zaujímavej aplikácii, Instabridge, ktorá nám pomohla  vyriešiť situáciu s pripojením sa k internetu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Instabrige je zaujímavou aplikáciou, od ktorej sme po pravde veľa toho nečakali. O to viac nás potešilo, že skutočne robí to, čo hovorí – pomôže vám nájsť Wi-Fi sieť, ku ktorej sa môžete pripojiť vo vašom okolí.

Aplikácia funguje na tom princípe, že ak sa používateľ prihlási k internetu, napríklad v kaviarni, či v obchodom centre, tak môže z hesla urobiť verejné heslo. Následne, táto Wi-Fi spolu aj s heslom, bude dostupná prostredníctvom aplikácie aj pre iných používateľov. V súčasnosti v databáze je celosvetovo viac ako 10 miliónov Wi-Fi sietí spolu s heslami.

Práca s aplikáciou je veľmi jednoduchá. Potom, ako ju zapnete, tak uvidíte Wi-Fi siete, ktoré boli pridané do databázy vo vašom okolí. Ako môžete vidieť nižšie, tak v našom okolí nájdeme dostupnú Wi-Fi sieť do 13 minút chôdze. Po kliknutí na danú sieť, môžete o nej získať podrobnejšie informácie vrátane polohy, kde ju presne nájdete. Rovnako, v rámci popisu uvidíte i informáciu, či Wi-Fi je častokrát dostupnou, alebo nie. Môžete tak vyselektovať siete, ktoré reálne fungujú, a ktoré už nie. Tak isto vám dávame do pozornosti, že ak budete pripojení ku Wi-Fi sieti, tak vám aplikácia ponúkne možnosť zdieľania hesla spolu s ďalšími používateľmi.

wi-Fi finder_instabridge_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako môžete v spodnej časti obrazovky kliknúť na ikonu mapy, kde uvidíte dostupné Wi-Fi siete vo vašom okolí prostredníctvo mapy. Potom, ako kliknete na niektorú zo sieti, tak vás aplikácia presmeruje do navigácie, aby vás navigovala ku polohe, kde sieť nájdete.

Ako sa vám páči aplikácia, našla vo vašom okolí dostupné Wi-Fi siete? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Rovnako budeme radi, ak bol pre vás tip na aplikáciu užitočným, tak ak nás podporíte, či už lajkom na sociálnej sieti, alebo zdieľaním článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre