BezpečnosťSpravodajstvo

Polícia chytila muža, ktorý sa vyhrážal útokom, v prípade ak vláda nezruší sledovanie obyvateľov pomocou mobilov

Chytili muža, ktorý sa vyhrážal bombovým útokom

Určite mnohým z Vás počas doby, kedy bola situácia okolo pandémie COVID-19 na Slovensku najvypuklejšou neunikla informácia, že vláda SR mala v pláne sledovať polohu nakazených používateľov prostredníctvom mobilných zariadení. Malo ísť o sledovanie polohy prostredníctvom dát od mobilných operátorov.

Sledovanie, ktoré vyvolalo širokú debatu

Táto téma vzbudila vcelku veľkú diskusiu. Na jednej strane ide o logický krok, ktorý by mohol pomôcť zabrániť ďalšiemu síreniu choroby, tak na druhej ide o zásah do osobných slobôd a práv. Zároveň však treba povedať, že hoci aj dovtedy mali vybrané štátne orgány možnosť sledovať polohu občanov prostredníctvom mobilných zariadení, tak to nebolo také jednoduché. Jednak k týmto dátam mali prístup len špecifické orgány, tak na druhej strane museli splniť viacero prísnych opatrení. Konkrétne potrebovali súhlas súdu, aby sa dostali k týmto dátam. Ide pritom o relatívne dlhý proces a zároveň musia byť splnené vcelku prísne podmienky, aby mohlo týmto spôsobom dôjsť  k narušeniu nášho súkromia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na konci dňa však nedošlo k naplneniu prijatého zákona, ktorý by umožňoval zjednodušiť proces lokalizácie polohy občanov. Dôvodom je, že Ústavný súd SR mu dal stopku po tom, ako zákon napadlo niekoľko poslancov opozície.

Muž, ktorý sa vyhrážal bol chytený policou

Polícia SR prostredníctvom svojej oficiálnej stránky dnes informovala, že dnes zadržala muža, ktorý poslal prostredníctvom Slovenskej pošty zásielku adresovanú predsedovi vlády na Úrad vlády SR, v ktorej sa vyhrážal bombovým útokom, ak nebudí splnené jeho podmienky. Polícia SR na Facebooku konkrétne píše:

„…Pisateľ sa vyhrážal, že k útokom dôjde, ak vláda nesplní do konca apríla jeho požiadavky – zrušenie sledovania obyvateľstva pomocou mobilných operátorov, vyhlásenie referenda o vystúpení SR z NATO a trestné stíhanie ľudí z politického hnutia…“

Celý status polície SR si môžete prečítať  v plnom znení nižšie.

DEZINFORMÁCIE MÔŽU MAŤ NA ČLOVEKA TAKÝ VPLYV, AŽ MU RAZ RÁNO VTRHNE DO BYTU POLÍCIA…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Pátek 19. června 2020

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close