APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Plánujete prechod z WhatsAppu na konkurenčné platformy? Tieto funkcie vám budú chýbať!

Pozrite si prehľad funkcií WhatsAppu, ktoré konkurencia v mnohých prípadoch neponúka.

WhatsApp nový rok neodštartoval najlepšie. Potom, ako spoločnosť ohlásila zmenu podmienok používania, tak milióny používateľov začali masovo prechádzať na konkurenčné platformy, akými sú Telegram, či Signal. Spoločnosť neskôr oznámila, že odsúva účinnosť nových pravidiel na neskôr, aby používateľom dostatočne vysvetlila, ku akým zmenám dochádza. V posledných týždňoch sme rovnako mohli čítať viacero mediálnych výstupov, kde dochádzalo k porovnaniu jednotlivých služieb. V mnohých prípadoch WhatsApp nedopadol, ako najlepšie alternatíva. Dnes by sme vám však chceli ukázať niektoré funkcie, ktorými väčšina konkurencie nedisponuje. 

Nástroj na správu multimediálnych súborov

WhatsApp je službou, ktorá slúži nielen na komunikáciu medzi používateľmi, ale aj na zdieľanie fotografií, či iného multimediálneho obsahu. V súčasnosti pravdepodobne nájdete v galérii vášho smartfónu stovky, ak nie tisíce zdieľaného obsahu tohto druhu, ktorý je náhodne usporiadaný. Vedeli ste však, že WhatsApp ponúka vstavaný nástroj na správu týchto dát? Do tejto sekcie sa dostanete prostredníctvom cesty Nastavenia > Úložisko a dáta > Spravovať úložisko. Následne nájdete správcu, v rámci ktorého nájdete jednotlivé konverzácie spolu s multimediálnymi súbormi, ktoré ste si medzi sebou posielali.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Možnosť okamžitého skupinového hovoru

Ďalšia funkcia, ktorá stojí za spomenutie, je možnosť okamžitých skupinových hovorov. Túto funkciu by ste napríklad hľadali v službe Telegram márne. Rovnako treba dodať, že tento typ hovorov je šifrovaným vrátane všeobecnej konverzácie, čo v prípade konkurencie, najme Telegramu, nie je štandardom. Túto funkciu treba zapnúť pomocou tajnej konverzácie.

WhatsApp UI
Zdroj: Vosveteit

Režim Obraz-v-obraze

Ďalšia a málo známa funkcia WhatsAppu je podpora režimu Obraz-v-obraze. Túto funkciu je však potrebné aktivovať v nastaveniach smartfónu. Dajte si vyhľadať v rámci nastavení smartfónu „Obraz“ a následne vám vyskočí ponuka, ako môžete vidieť nižšie na prvom obrázku. Potom otvorte možnosť Obraz-v-obraze a zapnite túto funkciu pre WhatsApp. Táto funkcia umožňuje vytvorenie plávajúceho okna s konverzáciou nad inými otvorenými aplikáciami.

Pridanie konverzácie na plochu smartfónu

Ďalšia šikovná funkcia, ktorou viaceré platformy nedisponujú, napríklad Telegram, je možnosť pripnutia konverzácie na plochu obrazovku. Všetko, čo k tomu potrebujete, je podržanie konverzácie a následne pomocou troch bodiek v pravom hornom rohu, zvoliť možnosť pridania na úvodnú obrazovku. Následne budete mať rýchly prístup ku danej konverzácii z rozhrania domovskej obrazovky smartfónu.

Zdieľanie polohy

Ďalšia funkcia, ktorá „čiastočne“ chýba v konkurenčných platformách, je možnosť zdieľania polohy. Čiastočne píšeme preto, lebo  polohu viete zdieľať napríklad v Signale, ale už neviete zdieľať živý náhľad vašej polohy. Teda to, ako sa aktuálne pohybujete. Inými slovami, WhatsApp disponuje funkciou živého zdieľania vašej aktuálnej polohy, ako sa pohybujete v danom momente.

WhatsApp zdielanie okamzitej polohy
Zdroj: Vosveteit

Používanie webového rozhrania WhatsAppu

Hoci Signal, či Telegram disponujú aplikáciou aj pre počítače, tak WhatsApp ponúka možnosť používania služby aj prostredníctvom webového rozhrania. Inými slovami, na to aby ste využívali WhatsApp na počítači, vám postačí webové rozhranie služby, čo konkurencia neponúka.

WhatsApp WEB
Zdroj: Vosveteit

WhatsApp platby

Ďalšia funkcia, ktorá síce ešte nie je v mnohých regiónoch aktívnou, sú WhatsApp platby. Táto novinka čiastočne súvisí aj so zavádzaním nových podmienok používania, ktoré vyvolali okolo služby rozruch. WhatsApp však čoskoro bude platformou, ktorá nebude slúžiť len na komunikáciu medzi priateľmi, ale aj s obchodmi. Rovnako má služba do budúcnosti ponúknuť aj možnosť platieb za tovary a služby.

WhatsApp platby
Zdroj: WhatsApp

Využívate niektoré z funkcií vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close