APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Plague Inc., hra v ktorej sa šíri vírus, otáča. Vývojári pripravujú mód, v ktorom cieľom bude poraziť nákazu

Hra Plague Inc., ktorá sa dostala do širšieho povedomia v posledných mesiacoch, pripravuje mód, v ktorom cieľom je zachrániť ľudstvo.

Plague Inc. je hrou, ktorá má viacero podobností s aktuálne šíriacim sa koronovarísuom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Ide o hru, ktorá bola predstavené 8 rokov dozadu, ale gro svojej popularity získala v týchto dňoch, kedy na svet bojuje s novým koronavírusom.

Vývojári stojaci za touto hrou oznámili, že pripravujú nový herný režim, v ktorom nie je cieľom šírenie choroby, ale zabráneniu jej šíreniu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pred ôsmimi rokmi som si nikdy nepredstavoval, že by sa skutočný svet podobal hre Plague Inc. alebo že by mnoho hráčov používalo Plague Inc., aby im pomohlo prekonať skutočnú pandémiu,“ uviedol James Vaughan, tvorca Plague Inc. „Sme schopní pomôcť podporiť životne dôležitú prácu WHO a CEPI, pretože pracujú na hľadaní vakcíny pre COVID-19“.

Odpoveďou na vzniknutú situáciu v reálnom živote zo strany vývojárov je, že pripravujú herný režim, ktorého cieľom je obmedzenie šírenia choroby. Na svoji stránkach píšu, že cieľom bude riadiť progresiu chorôb a podporovať systémy života zdravotnej starostlivosti vrátane zavádzania opatrení, aby sa choroba nešírila. Spoločnosť ďalej dodáva, že tento herný režim vyvíja s pomocou odborníkov z WHO a Organizácie globálnych výstrah. Okrem iného oznámili, že finančné podporia boj s aktuálne šíriacim sa koronavírusom. Ako  hra vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie.

Len pre zaujímavosť, tak ako v reálnom svete, tak aj v tejto hre sa vírus začal šíriť z Číny a jedným z hlavných príznakov je horúčka a neskoršie zlyhávanie orgánov.

Na podporu boja proti COVID-19 prispejú sumou 250-tisíc dolárov

Spoločnosť stojacia za vývojom tejto hry zároveň oznámila, že finančne podporí boj proti šíriacemu sa COVID-19. Finančná pomoc bude o objeme 250-tisíc dolárov.

„Teší nás, že Ndemic Creations tak veľkoryso prispeli k našej kľúčovej práci na vývoji vakcín, najmä keď riešime bezprecedentnú výzvu COVID-19,“ povedal Dr. Richard Hatchett, generálny riaditeľ CEPI (pozn. redakcie: CEPI je aliancia na financovanie a koordináciu vývoja nových vakcín). „Hry zohrávajú dôležitú úlohu pri zvyšovaní informovanosti o výzvach, ktorým svet v súčasnosti čelí. Dúfame, že zastavíme takéto objavujúce sa epidemické hrozby iba spoločnou globálnou reakciou – so súkromným sektorom v spolupráci s vládami a filantropiami, zhromažďovaním zdrojov a odbornosťou…“ Prezidentka a riaditeľka nadácie OSN dodáva: „V tejto bezprecedentnej pandémii s bezprecedentnými potrebami je globálna spolupráca dôležitejšia ako kedykoľvek predtým,“ uviedla Elizabeth Cousens, ktorá ďalej hovorí: „Som vďačná za príspevok spoločnosti Ndemic Creations do Fondu reakcie na solidaritu COVID-19. Ich príspevok podporí záchranu práce Svetovej zdravotníckej organizácie.“

Plague Inc.
Plague Inc.
Developer: Ndemic Creations
Price: Free

Via arstechnica.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close