SpravodajstvoTechnológie

Pirátska 3D realita – zažalovaná za 600 miliónov dolárov!

Americké námorníctvo použilo 3D softvér takzvanej virtuálnej reality, na obrovskom počte zariadení. Údajne pod hlavičkou nemeckej spoločnosti s názvom Bitmanagement ktorá softvér použila bez potrebného množstva licencií. Vládne agentúry sú momentálne zažalované vývojárom softvéru, za sumu 600 miliónov dolárov.

Nemecká firma Bitmanagement tvrdí, že americké námorníctvo bolo myšlienkou použitia schopností softvéru bez pochyby nadšená. A taktiež treba spomenúť, že po dobu rokov 2011-2012 bolo v platnosti licencií 38 počítačov. Ale spoločnosť neskôr zistila, že softvér by mal byť do roku 2013 nainštalovaný až na 558.466 počítačoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vývojár si okrem nezákonného používania všimol aj fakt, že námorníctvo zakázalo nástroj ktorý sa venuje sledovaniu  duplicitných inštalácii softvéru.

Aká je cena nelegálnych licencií?

Cena jednej licencie na softvér v čase uzavretia zmluvy bola približne 1067$. Pre dodatočné inštalácie ktoré americké námorníctvo vykonalo, sa táto suma prepočítava do výšky $ 596.308.103. Spoločnosť očakáva, že za vzniknuté škody akými sú napríklad porušenie autorských práv, získa určitú sumu. Ako kompenzáciu za vzniknuté škody.

Avšak  nie je to po prvý krát kedy bola vláda Spojených štátov pomocou nazbieraného počtu licencií, takto ,,chytená“ do pasce. Za podobný prípad bola vláda obžalovaná sumou 220 miliónov $, približne pred tromi rokmi. Obviňujúca strana sa však musela uspokojiť so sumou v hodnote $50 miliónov.  Až čas ukáže, či nemecká spoločnosť získa o čosi lepšie odškodné.

 Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close