Peter Sagan mal prezradiť „fintu na zbohatnutie“. Pozor, článok, ktorý sa šíri internetom, je podvod!

Internetoví podvodníci vytvorili stránku pripomínajúcu web Nového času, kde nazdieľali falošný článok s Petrom Saganom, v ktorom nabádajú na investovanie.

Zdroj: Vosveteit.sk (koláž/snímky podvodnej stránky)

Internetoví podvodníci neustále hľadajú nové spôsoby, ako okradnúť nič netušiace obete. Častokrát za týmto účelom využívajú známe značky firiem, či mená slávnych ľudí. V minulosti sme mohli vidieť napríklad podvody, v ktorých sa hackeri schovávali z logo Slovenskej pošty, Tatra Banky a ďalších známych organizácií.

Podvodníci zneužívajú Sagana a vzhľad stránky Nového času

Tentokrát si zobrali na mušku Petra Sagana, nášho najznámejšie cyklistu, ktorý mal prezradiť recept, ako rýchlo a jednoducho zbohatnúť. Podvod sa šíri prostredníctvom rôznych profilov, či stránok na sociálnych sieťach. Odkaz, na ktorý používateľ klikne, ho presmeruje na podvodnú stránku. Jeden z takýchto príspevok, ktorý na nás vyskočil na Facebooku, si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
podvodny prispevok na facebooku s Petrom saganom
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen príspevku

Následne, ako používateľ klikne na článok „Najväčší škandál odhalený v televízii“, tak je presmerovaný na podvodnú internetovú stránku, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako stránka denníka Nový čas. V skutočnosti ale ide o falošnú stránku.

Podvodna stranka Peter Sagan rozhovor Novy cas
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej stránky

V rámci podvodného článku sa dočítate, že Peter Sagan sa objavil minulý týždeň v relácii Rozhovory ZKH, kde odhalil „fintu na zbohatnutie“. Podľa tohto triku, ktorý mal Sagan odhaliť, sa môže stať každý milionárom a to do 3 až 4 mesiacov. Znie to rozprávkovo, že?

Sagan mal ďalej nabádať na to, aby ľudia investovali rovnako, ako to spravil on.

„Úspešným som sa stal vďaka tomu, že neváham rýchlo využiť nové príležitosti – bez akéhokoľvek zaváhania. A práve teraz je mojím najlepším zdrojom peňazí nový systém automatického obchodovania s kryptomenami zvaný Bitcoin Boozter. Ide o jednoznačne najväčšiu príležitosť, ako rýchlo nadobudnúť slušné bohatstvo, akú som kedy videl. Všetkým odporúčam, aby to vyskúšali, než to banky zatrhnú,“ mal údajne povedať Sagan.

Podvodníci rovnako do článku prilepili aj video, v ktorom Sagan mal prezradiť tajomstvo, ako zbohatol. Video ako také síce ide prehrať, ale bez zvuku.

Podvodna stranka Peter Sagan rozhovor Novy cas_2
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej stránky

V rámci rozhovoru Sagan mal rovnako nezdieľať vklady, ktoré spravil do platformy Bitcoin Boozter spolu s výnosmi, ktoré zarobil. Samotné zárobky vyzerajú byť rozprávkové a to aj napriek tomu, že posledné mesiace Bitcoin strmo padá dolu. Údajne si prišiel až na desaťtisíce €. Na snímke nižšie si môžete pozrieť podvodnú stránku platformy, na ktorú odkazuje falošný článok.

Podvodna stranka Peter Sagan rozhovor Novy cas_podvodna platforma
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej platformy

V závere článku si môžete pozrieť aj komentáre, kde desiatky ľudí reagovali ódami na to, ako zbohatli pri investícii do tejto platformy.

„Je to také jednoduché na použitie, len vkladáte peniaze a robot robí všetku prácu za vás.“, hovorí jeden z komentárov. „Za posledných pár týždňov som obchodovala a dosiahla som malý zisk €2,300. Zbožňujem to!“ hovorí ďalší používateľ.

Podvodna stranka Peter Sagan rozhovor Novy cas_komentare
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej stránky

V prípade, ak ste medzičasom na tento podvod už naleteli, tak vám odporúčame obratom kontaktovať vašu banku, aby vám pomohla zastaviť transakciu.

Ako rozpoznať, že ide o podvod?

Ak niečo vyzerá až priam dokonalo, tak je to pravdepodobne podvod. Ak predsa si nie ste istý, či ide o podvod, tak sledujte stránku, na ktorú vás presmeruje odkaz. V tomto konkrétnom prípade, hoci stránka vyzerá na prvý pohľad ako web Nového času, tak URL odkaz domény, kde nájdete článok, je „atriumset.com/news/sk-peter1/?a=peter_sagan_video&p=Bitcoin_Boozter&header=logo&sxid=78l1zvpfmey5&ttorigin=78l1zvpfmey5“.

Už na prvý pohľad môžete vidieť, že stránka nepatrí známemu slovenskému denníku. Rovnako si všímajte i to, že na stránke je neštandardne veľa vyskakujúci reklám, ktoré nabádajú na investovanie.

Podvodna stranka a rozhovor so saganom
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen podvodnej stránky

Pre tento typ podvodu je rovnako typické, že tlačí na to, aby ste spravili rozhodnutie ihneď bez toho, aby ste si to riadne rozmysleli. Časté sú napríklad frázy ako: „máte len 5 minút, aby ste sa rozhodli“, „investovať môžete len teraz“, „ponuka končí o…“ a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre