Pentagón údajne chystá zverejniť nové dokumenty odhaľujúce „reality“ o UFO. Hovorí bývalý významný úradník

Luis Elizondo, bývalý šéf programu Advanced Aerospace Threat Identification hovorí, že Pentagón sa chystá zverejniť „reality“ o fenoméne UFO.

fenomen UFO
Zdroj: YouTube (LiveScience)

Fenomén UFO fascinuje mnohých z nás. Zatiaľ čo v mnohých prípadoch vieme nájsť logické vysvetlenie na neidentifikovaný lietajúci objekt, tak v mnohých prípadoch ho jednoducho nemáme. O to viac táto téma je zaujímavejšou. Rovnako môžeme nájsť aj viacero teoretických odpovedí, či UFO existuje, alebo nie. Jednou z tých známejších je Fermiho Paradox, ktorá nastoľuje otázku „Kde sú všetci?“. Táto teória má viacero rôznych mutácií pričom väčšina má rovnaký, alebo veľmi podobný základ, možno sme jediná existujúca inteligentná civilizácia vo vesmíre. Objavujú sa však aj teórie, ktoré hovoria, že iné inteligentnejšie civilizácie ako my, jednoducho nechcú s nami nadviazať komunikáciu. Tak či onak, kým nenájdeme život mimo Zeme a to bez ohľadu na jeho vyspelosť, môžeme o Zemi hovoriť ako o jedinej kolíske života. Druhým dychom treba však povedať, že by bolo naivné si myslieť, že sme sami. Vesmír je totiž natoľko veľkým priestorom, že doposiaľ sme z neho preskúmali zanedbateľnú časť.

Pentagón chystá veľké odhalenie okolo UFO, hovorí Elizondo

V minulosti americký Pentagón strhol na seba veľkú pozornosť. Napríklad keď došlo k odtajneniu spisov o fenoméne UFO, ktoré sú mimochodom voľne stiahnuteľné. Bývali šéf informačnej služby, John Ratcliffe hovorí, že zverejnené dokumenty sú len časťou stretou amerických pilotov s UFO.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Luis Elizondo, bývalý šéf programu Advanced Aerospace Threat Identification (Pokročilý program na identifikáciu hrozieb v lietajúcom priemysle) najnovšie hovorí, že americká vláda plánuje uverejniť „reality“ o UFO. Na tému upozorňuje spravodajský portál New York Post.

Podľa publikovaných správ, stať by sa tak malo už v priebehu júna, prezrádza Elizondo. Očakáva sa, že ak sa jeho slová naplnia, tak správa ako taká, získa veľkú pozornosť médií a širokej verejnosti. Dôvodom je, že má dôjsť k širšiemu odhaleniu vedomostí, ktorými krajina disponuje v súvislosti s neidentifikovateľnými lietajúcimi objektmi. Rovnako by správa mala dopomôcť k demystifikácií množstva bizarných pozorovaní, ktorých sme mohli byť v minulosti svedkami.

V každom prípade treba dodať, že Elizondo v súvislosti s témou UFO už viackrát hovoril, že americká vláda zverejní nové a kľúčové dokumenty, nie však vždy sa jeho slová naplnili. Elizondo sa okrem iného v minulosti už niekoľkokrát vyjadril, že existujú presvedčivé dôkazy, že nie sme vo vesmíre sami. Častokrát si pritom pomáhal technologickou vyspelosťou zachytených strojov, či neidentifikovateľných predmetov, ktoré si nijako nevieme vysvetliť.

V závere však treba dodať, že existujú dôvody domnievať sa, že americké úrady zverejnia nové dokumenty o fenoméne UFO. Dôvodom je, že to nariadil ešte bývalý americký prezident, Donald Trump, aby spravodajské agentúry zverejnili to čo vedia o fenoméne UFO do leta tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre