SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Oppo ukazuje unikátny kamerový modul, z ktorého sa vysúva snímač

Oppo láka na udalosť INNO WORLD. Naznačuje, že predstaví smartfón s unikátnym kamerovým modulom, z ktorého sa vysúva snímač.

Ešte v roku 2019 Xiaomi predstavilo smartfón Mi 9T. Išlo o jeden z prvých telefónov, ktorý disponoval pop-up kamerou. Podobný koncept zariadenia teraz ukazuje spoločnosť Oppo, ďalší čínsky výrobca smartfónov.

Oppo už čoskoro predstaví smartfón s unikátnym kamerovým modulom

Tentokrát však nejde o selfie kameru, ale o hlavný kamerový modul, z ktorého sa vysúva snímač. Ako tento modul funguje, sa môžete pozrieť vo videu nižšie, ktoré spoločnosť publikovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Aktuálne o pripravovanom zariadení nevieme toho veľa. Ako ste mohli vidieť vyššie, tak spoločnosť odkazuje na „INNO WORLD“, čo je dvojdňové podujatie, ktoré sa bude konať 14. a 15. decembra. Z videa možno vydedukovať, že kamera bude odolnou voči vode. Video rovnako odhaľuje, že pri vyšmyknutí zariadenia z ruky, dôjde k okamžitému zasunutiu kamery, aby sa nepoškodila. Niektoré média píšu, že kamerový snímač vyššie disponuje šošovkou s fyzickou veľkosťou 1/1,56 palca a clonou f/2,4 spolu s ohniskovou vzdialenosťou ekvivalentnou 50 mm.

Čo dnes vieme je, že počas tejto plánovej udalosti by Oppo malo predstaviť nový „vlajkový produkt“, ktorý nebol bližšie špecifikovaný. Môžeme však predpokladať, že pôjde o smartfón Oppo Find X4 Pro. Druhým dychom treba uviesť, že aktuálne nevieme, či smartfón zachytený vo videu vyššie je Find X4 Pro, alebo ide len o koncept zariadenia.

Počas udalosti INNO WORLD majú byť okrem iného predstavené i okuliare podporujúce rozšírenú realitu (AR). V každom prípade, už o pár dní uvidíme, čo si pre nás spoločnosť všetko prichystala.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close