Spravodajstvo

OnwardMobility prehovorilo o osude pripravovaného telefónu BlackBerry: Je to definitívny koniec značky?

OnwardMobility sa vyjadrilo k budúcnosti telefónov BlackBerry. Nemáme pre vás dobré správy.

Telefóny spoločnosti BlackBerry v minulosti patrili medzi najobľúbenejšie zariadenia na trhu. Značka bohužiaľ nedokázala držať krok s dobou a na operačný systém Android naskočila až príliš neskoro. A hoci sme mohli vidieť viacero pokusov o návrat medzi elitu, ani jeden z nich však nedopadol úspešne.

OnwardMobility je spoločnosťou, ktorá mala túto situácia zvrátiť a mala priniesť telefónov s fyzickou klávesnicou a logom BlackBerry opäť na trh. Necelé dva týždne dozadu sa objavili správy, ktoré hovorili, že spoločnosť OnwardMobility stratila práva k značke BlackBerry. Prišiel s nimi Kevin Michaluk, prevádzkovateľ webu CrackBerry.com, ktorý bol svojho času najväčším portálom, ktorý sa zaoberal telefónmi BlackBerry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejme, OnwardMobility na slová Michaluka nijako nereagovalo. Fanúšikovia spoločnosti preto dúfali, že telefón BlackBerry predsa len príde.

OnwardMobility sa vyjadrilo k údajnej strate práv k značke

Najnovšie sa na stránke OnwardMobility.com objavilo vyjadrenie, ktoré fanúšikov spoločnosti nepoteší. Dôvodom je, že telefón s logom spoločnosti BlackBerry neuvidíme. Vo vyjadrení sa píše:

„Chceme sa vám všetkým poďakovať za obrovské množstvo podpory, ktorú ste nám poskytli od prvého spustenia OnwardMobility. S veľkým zármutkom však oznamujeme, že OnwardMobility ukončuje vývoj ultra bezpečného smartfónu s fyzickou klávesnicou.

Prosím verte nám, že toto rozhodnutie, ktoré sme urobili, nebolo ľahkovážne alebo unáhlene. Zdieľame vaše sklamanie z tejto správy a uisťujeme vás, že toto nie je výsledok, na ktorom sme pracovali a v ktorí sme dúfali.

Sme neuveriteľne vďační tímu skúsených profesionálov, ktorí neúnavne pracovali na tomto projekte a každému jednému z našich verných fanúšikov a partnerov, ktorí nás počas tejto cesty podporovali. Bolo nám potešením s vami všetkými spolupracovať a počuť vaše komentáre a spätnú väzbu.

Ďakujeme za všetku vašu podporu a prajeme vám všetko najlepšie!“ píše sa vo vyjadrení spoločnosti nižšie.

BlackBerry telefony_2022
Zdroj: onwardmobility.com

Ako môžete vyššie čítať, tak posledný pokus o návrat telefónov BlackBerry na trh bol neúspešný. Je otázne, či ešte niekedy uvidíme telefón tejto značky na trhu. V dohľadnej dobe tomu tak však určite nebude. Rovnako treba spomenúť, že BlackBerry v nedávnej minulosti predalo veľké množstvo patentov, ktoré vlastnilo v súvislosti so smartfónmi. Je teda možné, že spoločnosť BlackBerry odpísala telefóny už na dobro.

Záverom treba uviesť, že OnwardMobility na svojich stránkach bližšie nepribližuje, prečo ukončili vývoj telefónu. Na druhej strane, ako informoval Michaluk, tak spoločnosti BlackBerry mala údajne dôjsť trpezlivosť, a preto sa rozhodli, že už nebudú spoločnosť OnwardMobility podporovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close