ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Omrzel Vás vzhľad rozhrania Vášho Android telefónu? Pozrite si tieto najlepšie aplikácie, ktoré Vám ho prekopú od základov

Pomocou týchto launcherov môžete vdýchnuť Vášmu smartfóny nový vzhľad

Operačný systém Android od spoločnosti Google má jednu veľkú výhodu oproti konkurencií, dokážete si ho prispôsobiť podľa svojho gusta. Nižšie sme si pre Vás pripravili zoznam najlepších launcherov, pomocou ktorých si môžete kompletne zmeniť vzhľad Vášho Android smartfónu.

Čo je to Android launcher?

Android Launcher môžeme charakterizovať ako „spúšťač“ Vášho smartfónu, ktorý  dáva vzhľad Vašej domovskej obrazovke, zoznamu aplikácií, nastaveniam smartfónu a  podobne. Každý Android smartfón má predinštalovaný vstavaný launcher, ktorý býva s výnimkou telefónov z programu Google One upravený pomocou nadstavby výrobcu. Napríklad, smartfóny Xiaomi majú nadstavbu MIUI, smartfónu Huawei a EMUI, a podobne. Okrem vzhľadu, tieto nadstavby ponúkajú aj viacero vstavaných funkcionalít (napr. vstavaný tmavý režim, bohatšie možnosti interakcií s aplikáciami a podobne).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Toto sú najlepšie launchey pre Váš Android smartfón

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher nielenže Vám zmení kompletný vzhľad domovskej obrazovky, zoznamu aplikácií, ale aj vzhľad niektorých vybraných vstavaných aplikácií, ako je napríklad fotoaparát. V  súčasnosti ide o jeden z najlepšie hodnotených rozhraní v obchode Google Play. Svoju popularitu si však  Microsoft Launcher vydobyl hlavne vďaka bohatým možnostiam prepojenia s počítačmi s Windowsom 10. Launcher dokonca ponúka aj možnosť synchronizácie časovej osy.

Microsoft Launcher_najlepsie rozhrania pre Android smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk
Microsoft Launcher
Microsoft Launcher
Price: Free

Nova Launcher

Nova Launcher je ďalšou aplikáciou, ktorá dokáže prekopať rozhranie smartfónu od základov. Aplikácia si získala svoju popularitu vďaka vysokej možnosti prispôsobenia (pozn. redakcie: používatelia si môžu dokonca prispôsobiť tvar ikoniek) a  veľmi jednoduchému rozhraniu, ktoré ocení každý, kto má rád minimalistický dizajn. Okrem toho, Nova Launcher je bleskovo rýchly.

Nova Launcher_najlepsie launcheri pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk
Nova Launcher
Nova Launcher
Developer: Nova Launcher
Price: Free

Evie Launcher

Ďalší launcher nie je z  kategórie inovatívnych, ktorý prináša desiatky nových funkcií, ale z kategórie nadpriemerne rýchlych. Evie Launcher ponúka veľmi jednoduché, dovolíme si povedať až priam základné rozhranie, ktoré je však veľmi rýchle. Preto je vhodné  hlavne pre menej výkonné smartfóny.

Evie Launcher_najlepsie rozhrania pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk

AIO Launcher

AIO Launcher je asi najzvláštnejším launcherom s  akým sme sa mali príležitosť stretnúť. Určite Vás neohúri dizajnom, lebo tej je po pravde na prvý pohľad neprehľadným a dovolíme si povedať aj škaredým. AIO Launcher je však výnimočný tým, že maximalizuje plochu displeja na to, aby ste mali na ňom čo najviac informácií – od notifikácií, cez dialer až po najpoužívanejšie aplikácie. Na tento laucher si je však potrebné zvyknúť a trvá to vcelku dlho.

AIO Launcher_najlepsie Launchere pre Android smartfony
Zdroj: Vosveteit.sk
AIO Launcher
AIO Launcher
Developer: AIO Mobile Soft
Price: Free

Rootless Launcher

Rootless Launcher poteší hlavne milovníkov minimalistického dizajnu. Vzhľadovo vychádza z Google Launchera, ktorý nie je však dostupný pre všetky zariadenia. Bohužiaľ, neponúka takú širokú škálu prispôsobení, ako je to v prípade launcherov vyššie. Inými slovami, po jeho spustení buď budete s ním spokojný alebo nie. Stojí však minimálne za vyskúšanie.

Najlepsie Android Launcheri_Rootless Launcher
Zdroj: Vosveteit.sk
Rootless Launcher
Rootless Launcher
Developer: Amir Zaidi
Price: Free

AOSP Rom Launcher

Veľmi podobným Launcherom ako je Rootless Launcher, je aj AOSP Rom Launcher. Ten dokonca aj používame dlhšiu dobu aj my v našich redakčných smartfónoch. Vo svojej podstate ponúka veľmi jednoduchý dizajn podobný telefónom Google. Avšak na rozdiel od launcheru vyššie, ponúka odlišné odtienia farieb vrátane tvaru  a usporiadanie ikon v zozname aplikácií, ktoré je o niečo hustejšie.

AOSP Rom Launcher
AOSP Rom Launcher
Developer: Delta 8 Studio
Price: 0,89 €

POCO Launcher 2.0

Naším úplne top favoritom je launcher od spoločnosti Xiaomi, nie však ten vstavaný, ale POCO Launcher 2.0 (pozn. redakcie: nájdete ho predinštalovaný v telefónoch Poco). Launcher ponúka viacero možností prispôsobenia, jednoduché a  intuitívne rozhranie a okrem toho je aj bleskovo rýchly. Launcher zároveň ponúka aj širokú paletu dodatočných funkcionalít, od navrhovania vyhľadávaní, cez možnosti zmeny farebnosti rozhrania, až po vytváranie automatických skupín aplikácií.

Najlepsie Android Launcheri_pocolauncher od Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk
POCO Launcher 2.0- Customize,
POCO Launcher 2.0- Customize,

Nenašli ste medzi odporúčanými launchermi Vášho favorita? Dajte nám ho do pozornosti nižšie v  komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close